| SalutCeFaceti a întrebat:

DAU FUNDA! Nu stiu cum as putea sa incep...Am 14 ani. E vorba de erectiile mele. In stare normala (in erectie), penisul meu are undeva la 16.5 cm, poate mai mult daca erectia e intensa. Ma masturbez cam 1 data la 2 zile, uneori (rar) chiar si in fiecare zi (este normal pentru varsta mea, dupa mine, toti prietenii o fac; unii chiar si de 2-3 ori pe zi). Uneori, cand ma masturbez, pur si simplu refuza sa intre in erectie. Alte ori, de exemplu cand sunt la o petrecere (sunt la un liceu care se presupune ca ar fi de fite; am colegi de bani-gata) si sunt si fete care, din motivul precizat in paranteza, sunt foarte perverse si se imbraca foarte atractiv (mai ales ca sunt ele atractive) si chiar daca nu fac anumite lucruri, din privirea si limbajul trupului lor iti dai seama la ce se gandesc (mai ales de aceeasi varsta), e nevoie ca doar sa imi atinga vreuna penisul (chiar si din greseala; dar noi mai si jucam Urmatoarea Carte, un fel de adevar sau provocare mai pervers), poate sa mi-l ating eu, ca intra intr-o erectie extrem de intensa, ajungand la PESTE 17 cm. In general, o erectie normala tine undeva la 15 minute daca nu incerc sa o "diminuez", dar atunci cand se aplica a 2-a varianta, erectiile ma tin cate aproape 1 ora si chiar daca incerc sa ma masturbez nu trec, ba tin chiar pana la 1 ora si 30 min daca raman in acelasi "mediu". Si nu mai inteleg ceva: atunci cand am penisul in erectie ma simt foarte "salbatic", adica plin de adrenalina, mai ales in preajma acelor fete anume (nu rusinat, ci doar plin de adrenalina) si parca imi vine sa fac mult mai multe tampenii (de tipul batai, sa ma dezbrac etc.) si nu doar ca sa le impresionez, ci pur si simplu asa imi vine dar, atunci cand nu sunt in preajma si ejaculez de la masturbare, parca imi revin instant si devin mult mai rational, iau alegeri mai calculate (intelegeti voi). Imi puteti explica mai in detaliu aceste fenomene si sa imi spuneti si parerea voastra despre penisul meu, va rog? Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin procesul de ejaculare organismul este eliberat de sub stresul hormonal creat, sustinut si mentinut de starea de excitare intensa. Inainte dar mai ales in momentul ejacuarii creierul trimite foarte multe impulsuri nervoase prin intermediul neurotransmitatorilor catre hipotalamus pentru ca acesta sa lanseze comanda ca organele specializate sa produca si sa elibereze o serie de hormoni, cum ar fi : endorfina, dopamina si oxitocina, adica asa numitii hormoni ai dragostei, fericirii sau bunei dispozitii. Ca urmare a producerii hormonilor amintiti, in organism se induce starea de relaxare, care duce la scaderea nivelului cantitativ de hormon cortizon produs, cel care este responsabil de starile de irascibilitate, de anxietate si de stres care pot sa apara in aceste momente. Iar in legatira cu penisul tau nu prea sunt motive sau aspecte de a fi ceva de comentat sau de adaugat. Multa sanatate!

| SalutCeFaceti explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns! Foarte util! Totusi, nu inteleg ultima parte, cea cu penisul.

1 răspuns: