| Realilusion a întrebat:

Dau funda pentru cel mai bun sfat! O fata care este in clasa cu mine tot se baga in seama cu mine, si mi-a spus de multe ori ca sunt frumusel, cred ca ma place nu? Si eu o plac dar ea nu stie, ce sa fac ca sa o cuceresc cu totul?

5 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

E bine ca nu stie ca esti topit dupa ea. Intr-un fel nu e prea bine sa fiti in aceeasi clasa, pentru. ca v-ati vedea prea des.
Dar uite, ca sa-ti vin in ajutor, iti dau un pont: sa fii mereu aranjat si sa n-o lasi sa vada ca esti disperat. Vorbeste cu ea ca un prieten bun si ajut-o cand are nevoie. Incet, incet vor veni si sentimentele. Cu respectul castigi tot, iar ea te va aprecia.
Dar tu cati ani ai?tongue

| RuxiiiHaHa a răspuns:

Normal ca te place si ca vrea sa fie cu tine. Daca ti-a zis frumusel si se baga in seama cu tine, normallove struck. Ar cam trebui sa ii dai si tu semne gen: sa te bagi si tu in seama cu ea, sa ii iei messu, si nr de tel (daca nu il ai deja) si dupa sa ii trimiti intr-o seara un mesaj cu "Buna, ce faci?" astepti sa-ti raspunda si dupa ii spui ca o placi mult si ca ai vrea sa fi cu easmug. Sau daca nu esti sigur ca te place, poti sa-ti pui un prieten sa o intrebe, sau sa vbesti cu o fata care e prietena cu ea si sa afle daca te place sau nu. big grin Ce pot sa zic, succes si sper ca te-am ajutat in vreun fel big grin happy

| papcik a răspuns:

Daca te place spune-i in fata k o placi :d ce ai depierdut? eu zic k nimic

| dony22 a răspuns:

Mereu fetele in general cand se indragostesc de un baiat,incearca sa le remarce,sa se bage in discutie cu el,sa il complimenteze,sa stea cu el,de obicei aceste simtome te ajuta sa-ti dai seama de faptul ca te place,daca este doar o concluzie, si tu o placi incearca sa vorbesti cu ea daca nu-i poti spune cea ce simti, fa-o pe ea sa-si dea seama de asta succes:-H