| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda si vreau cat mai multe solutii!
Sunt cu o fata de 9 luni.Am facut dragoste acum vreo 5 luni,dar,de fiecare data cand o bagam,ea se dadea inapoi, ca o durea.O puneam deasupra, se ridica imediat cand intra doar varful penisului in vagin.Pur si simplu n-o inteleg.Si cum ar trebui sa faca sa nu mai exista probleme luni? Ca luni vrem sa facem dragoste dupa 3 saptamani de pauza.Ce ar trebui sa faca? Ce ii recomandatii? Va rog mult ajutati-ne sa avem si noi o ora de dragoste buna.Placuta. Va rog mult. sad
Si cel mai banal raspuns e bine venit. :'(

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa mearga la ginecolog, fiindca probabil are o infectie vaginala. Daca femeia simte durere la actul sexual (in afara de dezvirginare), acesta se opreste imediat si femeia se prezinta in maxim 48 de ore la ginecolog, este absolut obligatoriu.

| GoldenZenith a răspuns:

S a dus la ginecolog sa vada de ce are durerile astea? Asta e un simptom, care impreuna cu altele (mancarimi, usturimi etc) arata niste boli acolo jos.

Sau poate esti tu prea dotat. dar chiar si asa, durerea aceea nu e normala. Sa mearga la medic! pentru ca poate fi ceva destul de grav daca are dureri de atata timp si destul de mari, din ce relatezi tu aici.

| Kira5854 a răspuns:

Presupun ca fata e virgina daca se intampla asta. incearca sa o exciti mai bine..recurgeti la petting ii spui ca doar te plimbi cu penisul pe acolo. faceti asta des si o avertizezi ca atunci cand o simti mai excitata o sa o introduci fara sa ii spui, asa daca de 3-4 ori nu o introduci, doar o exciti a 5-a oara va fi relaxata si o poti introduce ceva mai usor, parerea mea.

| IonutzMariusz a răspuns:

Nu e destul de excitată ca să se "ude"! Trebuie să o exciți mai întâi (natural sau artificial (cu gura)) eu zic că asta e cauza.

| AndCat26 a răspuns:

Cumparati un lubrifiant si folositi. Probabil nu este excitata suficient si de aceea o doare. Adica sta cu teama aia ca o va durea si nu se poate concentra la actul in sine.