| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.Deci nu mai pot ce trista sunt si toata ziua am plans si inca plang din cauza prietenului meu. Ultima oara ne-am vazut miercuri, joi a zis ca ne vedem, m-a sunat, dar pana la urma nu ma mai sunat, a zis ca a plecat sora lui si nu a avut de pe ce sa sune, ca el nu mai are telefon ca l-a spart si nu vrea sa isi cumpere altul; in fine, joi deci nu ne-am vazut, vineri m-a sunat de vreo 2-3 ori, apoi de la ora 3 nu ma mai sunat cum facea de obicei, el vine la 7 seara de la lucru si nu m-a sunat sa ne vedem, sau macar sa ma intrebe ce facsad, de obicei ma suna de pe telefonul prietenilor. Apoi vineri cum am zis m-a sunat ziua si seara deloc, sambata m-a sunat dimineata ca si cum nu s-a fi intamplat nimic dar nu parea suparat, a zis ca ma suna mai tarziu, ce credeti? De ieri de la 8 dimineata pana acum deloc nu ma mai sunt si sunt extrem de tristacrying, ultima oara cand am vb nu era suparat si nu cred ca ar avea motive.Mereu duminica ne-am vazut dar azi deloc nu mi-a dat niciun semn de viata, o prietena l-a vazut cu niste baieti.Chiar nu mai pot, de miercuri nu ne-am vz si de vorbit ieri am vb ultima oara, iar el inainte ma suna de 10 ori pe zi cel putin cand avea tel, si asa de la prieteni de 2-3 ori, azi nimic, ieri doar dimineata, de sunat nu am cum sa il sun ca n-are tel. Oare de ce? Plang ca fraiera ca eu nu ies din casa deloc, stau cu telu in mana si nu suna, mor. Oare vrea sa se desp, de mine si nu vr sa imi zica? De aceea rareste convorbirile? Ultima data cand ne-am vz a fost totul ok, si la tel a vb frumos cu mine, dar azi nimiccrying, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti deja la despartire. Poate are probleme, insa nici mie nu mi se pare normal atunci cand iti zica te suna si nu te suna si se schimba asa brusc. Ceva s-a intamplat cu el, trebuie sa vorbesti cu el si poate te va lamuri. Insa totusi sa nu ai incredere totala in ce spune, stii si tu cum sunt baietii. Dar sa-i arati ca esti suparata si sa nu iti treaca asa usor, ca daca te iubeste, nu o va mai face, nu va mai uita de tinebig grin De ce nu isi face rost de un tel? Eu cred ca ar putea totusi, dar nu vrea. poate pntru ca sa fie mai liber, sa nu mai vorbeasca cu tine asa mult.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate doar intra in normal. E absurd sa te sune de nspe ori pe zi, super enervant si obositor. Telefonul e facut pentru conversatii scurte si de nevoie, e suficient sa te sune o data la cateva zile. In plus, sambata cand te-a sunat, de ce nu i-ai propus sa va intalniti? Propunere serioasa cu ora si loc de intalnire?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu cred că îl sufoci.
Dacă omul nu are telefon + că lucrează = vrea şi el un week-end în care să stea cu sexul în sus şi să nu audă şi să nu vadă pe nimeni.
Telefonul nu este ca să te sune pe tine 29 de ore din 24.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi atata!

Cand o asa te mai sune spune-i ca vrei sa va vedeti si gata!

| catthshshshs a răspuns:

Propune-i o intalnire si spune-i ce te deranjeaza.

| Luori a răspuns:

Pe tine cu siguranta de deranjeaza si te supara chestia ata.
Vorbeste cu el, spune-i cum sta treaba si de la ce te astepti tu de la el. Eu una, iti urez succes; dar dupa cate mi-am dat seama se poate chiar sa te si insele straight face

Daca te uiti la ultimele mele intrebari ai sa vezi ca am fost intr-o situatie putin mai mult asemanatoare. Nu a dat semne de viata o saptamana intreaga, iar in ziua in care ne-am vazut, ne-am si despartit.
Fa`ti ordine in ganduri si stai linistita ca poti trai fara el oh go on

Daca se intampla sa va despartiti, atunci ca sfat iti spun sa stai cat mai departe de el, sa iesi cu prietenii afara toataaa ziua :**.

| stresu a răspuns:

Paranoia!
Inteleg ca omul nu vrea alt telefon. Voi aveti relatie la telefon sau si pe bune? Telefon dai daca ai ceva de comunicat si atat, nu doar de complezenta. 10 pe zi? Voi cand mai si traiati daca stateati la telefon?
Eu zic sa nu-l mai sufoci, sa gasesti o ocupatie de orice fel si sa iesi cu omul in oras o data si bine decat sa plangi cu telefonul in mana. Ca poate sa te sune de 20 de ori si sa nu ii pese deloc sau o data la 2 zile, dar cand va vedeti sa iasa scantei.
Lasa copilariile, ca pe urma chiar are motive sa se desparta de tine!

| unione a răspuns:

Eu cred ca il cam sufoci sincer

| adi4ever a răspuns:

Creca mi-a auzit Dumnezeu vorbele cand am zis sa te desparti de le si creca asta se va intampla se va desparti de tine, Darar Domnu sa scapam de intrebarile tale

| sbk a răspuns:

Cred ca incearca sa te lase, insa cel mai bine ar fi sa va intalniti si sa discutati...il intrebi ce intentii are si apoi o sa vezi cum va reactiona, nu te mai inchide in casa, incearca sa te mai relaxezi pentru ca nu iti face bine la sanatate

| geogi a răspuns:

Pfff povestea asta am avut-o si eu azi totu ii bine maine nu te sun deloc daca ma suni nu iti raspund si dupa aia ne-am despartit sper ca la tine sa nu fie vorba despre asta poate trece printr-o perioada mai grea si are si el nervoie de putin timp da totusi ar trebui sa se gandeasca si la cum stai tu fara nici o explicatie dai timp nu il stresa sa vezi poate ii prea las sa iti spuna in fata si sa iti spuna motivele din ce cauza vrea sa va despartit depinde ce cum o fost relatia voastra lasa-mi id de mess daca vrei si mai vorbim te-am pupat:*

| diana_9675 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa nu ii arati ca te supara... daca vrea sa se desparta de tine. Gandeste ca si u poti gasi altul care ar putea sa te iubeasca mai mult decat a facut-o el si in plus sti cum sa zice... abia dupa ce pierzi iti dai seama ce ai pierdut. Daca te iubeste se va intoarce la tine si atunci o sa ai dreptul sa alegi daca mai vrei sa fi cu el. Nu mai fi asa disperata dupa el. Din cate stiu eu baietilor nu le place asta.