| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.se poate sa fi insarcinata daca in 2 luni de zile ai avut contact sexual neprotejat, si sa nu ai simptome si menstruatia sa vina in ambele luni, sa dureze 5 zile, adica a fost normala, doar ca ultima menstruatie a intarziat 3 zile.Deci,am auzit ca se poate menstruatie peste sarcina si unele femei sa nu aiba simptome.Se poate sa fiu gravida daca mi-a venit mentra si luna asta si luna trecuta, in ambele luni am avut contacte sexuale neprotejate, nu am niciun simptom, e posibil? Si inca ceva, daca am facut sex intr-o perioada nefertila si nu s-a terminat in mine ca nu s-a terminat deloc, ce sanse sunt sa fiu gravida?

Răspuns Câştigător
| ● Ďعw a răspuns:

Pai sunt putine cazuri cu menstra peste sarcina dar atunci sangele este mai "dizolvat". adica este ciudat fata de obicei.
daca nu a ejaculat in tine nai de cesati faci probleme. dar daca baiatul este excitat la max lichidu preejaculatore poate contine spermatozoizi.mai bine fa-ti un test dupa prima urina.
dar nu cred ca esti insarcinata din mom ce ti-a venit menstruatia si nu ai nici o simptoma.si in situatia ta ma aflu si eu numa ca mie prima data dupa primul meu act sexual mi-a intarziat o saptamana. dar a tinut normal si tot asa...

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu cred că eşti, mergi totuşi şi fă un test de sarcină dacă eşti îngrijorată.

| tyana a răspuns:

Sanse extrem de mici. Fa-ti un test de sarcina dar la cum ne explici situatia pare practic imposibil.Folositi insa prezentativ pentru a nu va mai stresa amandoi.

| EUSIATIT a răspuns:

Si da si nu dar fa ti un test de sarcina i ati de la farmacie si apoi fa ti control ginecopogic nu e greu sa fii sigura. nu te lasa in voia sortii ca un copil nu e o jucarie. fii atenta si protejeata te, nu sufera nimeni decit tu

| mihaela_7412 a răspuns:

Nu ai cum sa fii, daca ai fi fost nu ti-ar fi vn problemele si in 2 luni ai fi avut si simptome stai flex ca nu ai nimic

| IrxnIroxyI a răspuns:

Daca nu a ejaculat inauntrul vaginului tau, sunt sanse sa ramai insarcinata pentru ca exista un lichid inainte sa ejaculeze, care contine si el, de asemenea, spermatozoizi. Cel mai bine este sa te protejezi!

| amoO a răspuns:

Buna, din cate am intseles, nu este nici un indiciu ca esti insarcinata, dar menstruatia poate sa intirzie si de la stress. Daca estiingrijorata, marog, poti sa faci un test...doar ca sa te linistesti... dar pe viitor. e mai bina sa te protejezi.ma gandesc ca probabil prietenul tau e contra prezervativului.ptk ca fara el e mai natural.desigur.dar si sa fim atentsi trebuie. Medicul tsi-ar putea sfatui careva contraceptive.
=* numai bine )