| angelinthedark a întrebat:

Dau funditahappy...sunt foarte trista din cauza prietenului meu.Deci,aseara am fost cu o prietena la plimbare si era seara, prietenul meu era la munca, dar m-am intalnit cu un colg de-a lui pe strada si m-a salutat, n-am avut treaba.Si ce credeti? M-a sunat prietenul meu si eu i-am zis ca nu am iesit niciunde doar a fost o prietena la mine si atat, iar fraieru ala de coleg i-a zis repede lui ca m-a vazut plimbandu-ma.Azi m-a chemat prietenul meu la el, a fost totu bine pana cand m-a intrebat ca unde am fost ca stie ca am fost plecata, fiind nevoita sa ii spun adv i-am recunoscut dar nu am vrut sa il mint dar stiam ca se supara daca ies seara, dar nu era foarte tarziu.IN fine el a zis ca de ce l-am mintit, ca nu suporta sa il mint, ca daca il mint de pe acum la fel am sa fac si mai tarziu, ca nu stiu ce, bla bla bla, si apoi nu a mai vb deloc cu mine, am mai stat putin si m-am luat si am plecat acs.Acum nu stiu, oare ce sa fac? Sa il caut eu? Sa nu ii dau niciun semn de viata si sa ast sa ma sune el? Oare ce sa ii zic, ca am vz ca e supi tare pe mine ca l-am mintit ca in legatura cu ce am facut aseara, stiu ca nu e frumos ce am facut dar nu e nici chiar asa de grav, parerea mea. ce sa fac?

4 răspunsuri:
| VodkaCoca a răspuns:

Daca tine la tine o sa te caute el, si incearca sa vb cu el despre faza ca se supara daca ies etc, spune-i ca ai si tu nevoie sa iesi cu prietenele tale, la o plimbare, o barfa una alta, nu mi se pare motiv de suparare, si tu nu il mai minti pe chestii din astea, tu nu te'ai gandit ca daca l'ai intalnit pe colegul lui ala o sa'i spuna? happy. Oricum sfatul meu este sa il cauti tu pentru ca tu ai gresit mintindul, spune'i ca iti pare rau ca l-ai mintit ca stiai ca daca ii spui se va supara si ca nu o sa se mai repete si sa-ti mai dea o sansa, dar daca astepti sa te caute el si esti tu de vina nu prea cred ca o sa te caute. tongue Bafta :*

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Tu ai gresit ca l`ai mintit. Eu cred ca ar trebui sa il suni si sa iti ceri iertare si sa ii zici ca nu o sa se mai intample (parerea mea)
Daca tine la tine o sa va impacati, daca nu.asta este
Sau poti sa faci si cum zic cei din `naintea sa astepti sa te sune el. dar sunt slabe sanse sa o faca

| T. AC a răspuns:

Nu e asa de grav dar unii pur si simplu isi pierd increderea de la atat ar trebui sa il cauti si sa discutati despre asta nu o lasa asa situatia si nu te va cauta indiferent cat tine la tine

| andreea_1337 a răspuns:

Mai lasa sa treaca un timp, nu prea mult(3-4)saptamana. daca tine la tine o sa i se faca dor de tine si o sa te vrea inapoi apoi abia atunci sa te duci la el sa ii ceri iertare.bineinteles nu intr-un mod prea disperat, atunci o sa ii dai multa incredere in el si o sa te respinga. dar daac mergi acum si il stresezi cu telefoanele nu o sa rezolvi nimic.rana e inca proaspata.