| Loveyourself a întrebat:

Dc e asa de greu sa-i spui persoanei iubite TE IUBESC?

10 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Poate din teama dea nu fi respinsi de persoana iubita in sensul ca poate persoana iubita nu simte acelasi lucru ca si noi.Trebuie sa ne gandim bine inainte de a spune"Te iubesc"pentru ca mai tarziu sa nu regretam ca am spus acest lucru unei persoane nepotrivitehappy

| Alexakos a răspuns:

Pentru ca e vorba de sentimente... ca o fata de 13-16 ani iti spune te iubesc din a doua zi inseamna ca nu stie ce este aia "te iubesc" sau oricine daca-ti spune dupa cateva saptamani e clar ca nu te iubeste intr-adevar.

ca sa spui cuiva te iubesc trebuie sa-l cunosti (si in cateva saptamani nu cred ca apuci sa cunosti pe cineva bine) si trebuie sa vina din suflet acel te iubesc. lasa ca multe spun te iubesc doar asa.

te iubesc este un sentiment si ceva care nu poti sa-l spui oricui.
eu de exemplu am avut un prieten bun care vorbind cu cineva i-am spus ca pur si simplu il iubesc (ca si prieten nu va ganditi la prostii). insa asta nu o poti spune oricui.

| hotshotb a răspuns:

Mie mi se pare ca nu are sens sa ii spui asta.ptr ca 2 cuvinte nu pot descrie un sentiment

| FoarteLetargic a răspuns:

Buna. Nu e greu deloc, daca o simti si, bineinteles, sunteti impreuna. Daca nu sunteti impreuna, e ceva mai complicat. Mergi la persoana cu pricina si spune-i ce simti. Crede-ma ca e mult mai bine asa decat sa suferi in tacere. Numai bine!

| Demonull a răspuns:

Ei trebuie să fii ori super indrăgostit sa spui asta ori un curvar big grin

| Armatistul82 a răspuns:

Mie imi este rusine

| Sorinacio a răspuns:

In alte timpuri a fost mai usor?

| HisoryFunnyNaruto a răspuns:

Pentru ca : uitate pe youtbe "Taxi 2 cuvinte" =]] funda?

| A2895 a răspuns:

1. Pentru ca sunt doua cuvinte puternice pe care nu le spui orcui.
2. In momentul in care spui 'te iubesc' te astepti ca si cel/cea caruia/careia i le-ai spus sa simta la fel, daca nu-ti spune si el/ea s-ar putea sa fii dezamagit/a. Deci din frica de esec e greu sa pui 'te iubesc'.

| angel1797 a răspuns:

Incearca prima data iti va fi greu este ca si cum te-ar retine ceva parca ti-ar fi rusine asa este nu? daca reusesti prima data dupa iti va spune si ea si va fi foarte usor..bafta