| anonim_4396 a întrebat:

De 3 zile nu mi-a venit ciclul si nu ma doare burta nimic.
nu am facut sex cu nimeni...
Ce se intampla?
E grav?cryingcrying crying

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,nu neaparat. POate fi vreo dereglare hormonala,sau ai racit la ovare, dar oricum putine fete au un ciclu menstrual regulat si daca nu iti vine la timp nu trebuie sa te ingrijorezi, va veni...
Si mie anul trecut nu mi-a venit o luna intreaga apoi a venit si de atunci e ok.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O intarziere de numai 3 zile nu este grava, se mai intampla. Daca intarzierea depaseste 10 zile (presupunand ca nu esti la primele menstruatii) ar trebui sa te vada un medic (intai cel de familie). Daca esti la primele menstruatii, sa stii ca orice dereglare e posibila si normala.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este grav, este o dereglare hormonală sau o răceală.
Bea ceai de crețișoară, este un stimulent hormonal natural care reglează menstra.
Sănătate.
Pa, pa.

| RXN a răspuns:

Nu,nu e nimic grav. Poate ai o dereglare hormonala sau ai racit. Daca nu ai intretinut relatii sexuale, nu ai de ce sa te sperii.Totusi,daca lucrurile nu-si revin, mergi la medic.

| Sweet111 a răspuns:

Nu e nimic grav nu te teme o sati vie. poate intirzie!winking

| DacaTuSpui a răspuns:

Pai daca esti virgina nu ai cum sa ramai insarcinatahappy. Pur si simplu ai o intarziere, care e perfect normala. Poti sa o intrebi si pe mama ta, o sa iti spuna mai multe. Daca cumva o sa ai o intarziere mai mare, poti sa mergi la ginecolog pentru un control. Sper sa fi bine.:*

| DenisaMetal a răspuns:

Buna nu este grav, deoarece menstruatia nu este regulata si din cauza aceata nu iti vine, doar iti intarzie 3-5 zile depinde

| yulyanna a răspuns:

Eu la inceput, cand mi-a venit menstruatia, in primul an... vreau sa iti spun ca nu m`a durut niciodata burta, si nici eu n`am facut sex cu nimeni
doar dupa 1 an a inceput sa ma doara burta, nu cred ca este ceva grav

| ChuPaChuPsPinK a răspuns:

Da... dar pe mine ma durea cand mergeam la baie sh krd ca am racith ce sa fac?tongue

| iulya_6725 a răspuns:

Stai linstita ca nu ii nimic grav daca nu ai intretinut relatii cu nimeniwinking se mai intampla depinde de varsta nu intodeauna vine regulat sa zic asabig grin

| xDoll a răspuns:

Ti-am zis eu adriana.ti-am zis big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ...singura? ai facut? sex?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3 zile nu sunt o problema, probabil este o dereglare hormonala, o mica raceala sau pur si simplu inca nu este regulat. Nici pe mine nu ma dor mereu sanii sau burta. Mai ai putina rabdare sa vezi ce intampla. :*

| Sectret a răspuns:

Si eu am tot aceeasi problema dar decat ca pe mine ma doare si burta si cate odata simt ca am ceva in gat...si nu am intretinut relatii sexuale...acum nu stiu ce sa cred