| ionela421 a întrebat:

De aproape o saptamana m-am jucat cu iubitul cu..., pe clitoris si lui i-a iesit putin lichid inainte de ejaculare, dar nu a ejaculat, se poate sa raman insarcinata? Nu am facuto niciodata si inca sunt virgina, ieri am avut putine greturi si dureri abdominale.

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu, nu ai cum sa ramai gravida asa! de ce nu va documentati inainte?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| sofisis a răspuns:

Se poate ramane daca acel lichid a iesit aproape de intrarea in vaginul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu esti si nu ramai gravida de la asta! :-)

| Vektor a răspuns:

Raspunsul il gasesti in cartea de botanica happy

| Crash0 a răspuns:

Nu

| Tanase_Diana_1982 a răspuns:

S-ar putea sa fi ramas gravida...

| doglover23 a răspuns:

Nu...Greturile apar prin luna a doua de sarcina.

| Luiza_Xenia_1996 a răspuns:

Cu siguranta devil o sa vezi raspunsul peste 9 luni laughing):*:*:*:*

| madalynu26 a răspuns:

Nu e nici-o problema stai linistita.
asa faceam si eu cu fosta mea si nu s-a intamplat nimic..ala e un lichid pe care il elimina baietii cand se excita ajutand la lubrifierer :* te pup spre ca ti-am putut fi de ajutor

| CazPenal a răspuns:

Acel lichid se numeste lichid pre-ejaculator si apare inainte de ejaculatie contine un numar foarete mic de spermatozoizii posibilitatile sunt foarte mici si tind spre 0 acum depinde si gradu de fertilitate