| DoarEU_1902 a întrebat:

De aproximativ 3-4 luni vorbesc pe mess cu un baiat. Suntem din acelasi oras. Pot spune ca suntem prieteni buni, vorbim orice unul cu altul (mi-a si spus ca poate vorbi orice cu mine), chiar daca nu ne-am vazut niciodata. Acum o luna am vrut sa ne vedem, ne placeam (eu inca il plac) insa am lasat-o balta. De atunci s-a suparat...intr-un timp nici nu ma mai bagat in seama. De cateva zile am inceput iar sa vorbim. Mi-a spus ca ar vrea sa ne vedem. Nu mai stiu cum a venit vorba, dar la un moment dat a zis ca nu vrea sa imi spuna ce mai simte pentru mine, pentru ca nu vrea sa ma raneasca pe mine si sa se raneasca si pe el. L-a deranjat cand am spus ca eu chiar nu cred ca ii pasa si s-a suparat. Sunt confuza. Nu stiu ce sa mai cred.
----
Ne-am impacat, am vorbit, s-a comportat foarte ok, dar azi am iesit afara cu o prietena si s-a suparat ca nu l-am chemat si pe el, avand in vedere ca i-am spus ca o sa ne vedem.

Astept sfaturi. Fara mistouri.

Funda.

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai e vina ta ca de la prima incercare de a va vedea ai lasat-o balta... Nu trebuia, cu alte cuvinte iai da paupcii daca erai cu el.
Sfaturi: cand ai timp vb cu el si spune-i ca vrei sa te vezi cu el si ca acum esti serioasa si nu il vei lasa balta, si asa sa si faci... Va intalnniti, vorbiti si apoi mai vedeti voi. Intrebarea ta mi se pare stupida, adica raspunsul e la mintea cocosului, sigur stiai tu ce sa faci inainte de a pune intrebarea, tu vrei doar sa fi incurajata. Asa ca fi tare si fa ce ti-am zis eu mai sus...
Sper ca te-am ajutat! Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| AnnaMaria a răspuns:

Trebuia sa il chemi si pe el.omu ti-a spus clar ca vrea sa va vedeti.propune-i sa va intalniti undeva la un suc intr-una din zilele astea.

| LittleDrop a răspuns:

Iesi cu el! Intalniti-va, vedeti-va! Spune-i ce simti pentru el si atunci probabil iti va zice si el ce simte pentru tine. Daca nu va vedeti nu prea cred ca iti zica.

Take care! happy