| DoarEU_1902 a întrebat:

De aproximativ 3-4 luni vorbesc pe mess cu un baiat. Suntem din acelasi oras. Pot spune ca suntem prieteni buni, vorbim orice unul cu altul (mi-a si spus ca poate vorbi orice cu mine), chiar daca nu ne-am vazut niciodata. Acum o luna am vrut sa ne vedem, ne placeam (eu inca il plac) insa am lasat-o balta. De atunci s-a suparat...intr-un timp nici nu ma mai bagat in seama. De cateva zile am inceput iar sa vorbim. Mi-a spus ca ar vrea sa ne vedem. Nu mai stiu cum a venit vorba, dar la un moment dat a zis ca nu vrea sa imi spuna ce mai simte pentru mine, pentru ca nu vrea sa ma raneasca pe mine si sa se raneasca si pe el. L-a deranjat cand am spus ca eu chiar nu cred ca ii pasa si s-a suparat. Sunt confuza. Nu stiu ce sa mai cred.
----
Ne-am impacat, am vorbit, s-a comportat foarte ok, dar azi am iesit afara cu o prietena si s-a suparat ca nu l-am chemat si pe el, avand in vedere ca i-am spus ca o sa ne vedem.

Astept sfaturi. Fara mistouri.
Funda.

4 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Pai cea mai buna solutie ar fi sa va intalniti... vorbeste cu el, spune-i ca ti la el( numai daca stii ca merita ). comportamentul lui este normal (in mare parte) pentru ca el poate vrea ceva mai mult si este normal sa va intalniti...

| AnemonaP a răspuns:

Programeaza-ti o zi in care sa va vedeti si explica-i ca nu puteai sa iesi cu fata aia cu el. Pentru ca trebuie sa va duceti undeva. Si spune-i ca vrei sa te vezi cu el intr-o zi si ziua aceea eu dedici lui.

| timeea7 a răspuns:

Buna.batting eyelashes
Pai eu zic sa te intalnesti cu el. daca pe mess va intelegeti asa de bine, si in realitate o sa fie la fel.Important e sa fi naturala, sa lasi lucrurile sa decurga normal.sa fi TU. fata de pe messhappyDeci daca iti place de el, intalneste`te cu el.si gatabatting eyelashes

Bafta:*

| Geo27 a răspuns:

Pai daca va placeti asa de mult + ca sunteti si in acelasi oras nu vad piedici din cauza carora nu va puneti intalnii. Este normal sa se supere, cred ca si tu te suparai daca erai in locul lui. Incearca sa-i dai mai multa atentie si se va simtii mult mai bine, dar cel mai bine ar fi sa va vedeti cat mai curand. Multa bafta, nu uita DA-I INAINTE! astept vesti de bine :*