| NaTl a întrebat:

De care prezervative sunteti multumiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De prezervativele Durex Ultra Safe.
Chiar ti le recomand.
Mare grija cum le manevrezi, sa nu se rupa totusi laughing
Te pup!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GabiArian22 a răspuns:

Durex Performa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cele mai indicate sunt DUREX Extra Strength-strong sau Durex Extra Safe.

Cea mai SIGURĂ metodă contraceptivă este folosirea prezervativului, deoarece are DUBLU rol : previne o eventuală sarcină, DAR previne şi infectarea cu diverse boli cu transmitere sexuală ( BTS ) – la o utilizare CORECTĂ!

De aceea, recomand NEAPĂRAT folosirea PREZERVATIVULUI ( alunecarea va fi mai uşoară, eviţi riscul de sarcină şi diverse boli cu transmitere sexuală ) – mai ales în cazul unei noi relaţii, sau o relaţie „pasageră" ( ori una sub semnul întrebării )!

Dar e foarte important să fiţi ATENŢI la modul de "manevrare" a prezervativului ( deschiderea lui şi "montarea", apoi e importantă mărimea, şi nu în ultimul rând "demontarea" acestuia ) - de asemenea, recomand VERIFICAREA prezervativului după FIECARE "partidă" ( să nu se fi rupt/tăiat; se poate verifica atât vizual, cât şi prin umplere cu apă ) - pentru mai multă siguranţă!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare/demontare" ) NU există risc de sarcină ( siguranţă de 99-100 % ), DAR ( repet ) preferabil să-l verifici după partidă!

Să folosiţi prezervativ cu spermicid - chiar dacă se rupe, NU trebuie să disperi, deoarece este lubrefiat/tratat cu o substanţă spermicidă ( cu rol de distrugere a spermatozoizilor ) care va distruge eventualii spermatozoizi care ajung în vagin!

Sau să foloseşti un prezervativ simplu marca DUREX Extra Strength-strong sau Durex Extra Safe ( sunt puţin mai groase ) + un lubrifiant spermicid - acţiunea contraceptivă este aceeaşi ( deci ai DUBLĂ "protecţie" )!

Toate cele bune.

| buburuza2007 a răspuns:

Durex ultra thin
durex clasic

| IAndra a răspuns:

Toate de la durex asa am auzit eu nu am facut sex never

| Adrian37 a răspuns:

Durex clasic

| Alexis7591 a răspuns:

Makitta!

| Alexis7591 a răspuns:

De cele care au garantie doi ani!