| Maxx23 a întrebat:

De câte ori am fost dezamăgit că nu găsesc o persoană potrivită și de o lună vorbesc cu un băiat la telefon și pe messenger, așa amici dar mi-a spus că mă place și vrea o relație serioasă cu mine. Dar eu am stări că nu mai pot să iubesc, nu mai sunt în stare să îmi fac relația cu el din cauza că m-am îndepărtat mai mult acum ceva timp și am ajuns să nu mai iubesc pe nimeni, persoana cu care vorbesc a spus ca ma place, a început să țină la mine dar eu l-am dezamăgit aseară că i-am spus că nu mai pot să iubesc persoana, nu mai am curaj, mi-e frica de multe lucruri și etc. S-a supărat și a reacționat urât. Ce sa fac? I-am spus la început să fim prieteni așa și cu timpul poate voi ajunge să am curajul ăla ca să îl iubesc, să îi ofer afecțiune, dragoste, tot ce își dorește. Vreau răbdare și timp dar tipul se cam grăbește. Ce spuneți? Am menționat data trecută că sunt gay. Are 20 de ani și eu am 26 de ani, voi împlini 26 de ani în iulie. Ce ați face în situația asta?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

M-aș sacrifica să fac fericită o fată. De fete nu are de ce să îți fie frică. Sunt un fel de bărbați, cu orificiul în față.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Dar maxx este gay, nu are de-a face cu fetele.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi tocmai de aia l-am trimis la fete, poate îl violează una.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru sadrian46):

O spui din necunostinta de cauza. Aici este vorba de psihic, nu de fizic. Cum poti sa faci fericita o fata, daca nu-ti plac femeile. Ele isi dau seama imediat ca nu esti atras de aceasta parte a sexualitatii.

| sadrian46 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ești neexperimentat. Eu vorbesc din experiență. A mea și a altora.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru sadrian46):

Asa crezi, ca sunt neexperimentat? S-ar putea sa am mai multa experienta si cunostinte in domeniu decat crezi tu. Nu vreau sa dau date in mod public. A sustine bigotismul religios nu inseamna ca ai experienta. Uneori poate sustin idei pentru a vedea cum gandesc oamenii despre anumite probleme, adica modul cum devine psihologia maselor in anonimatul online, care ia amploare tot mai mult si este uneori in fata celor care-l studiaza. Nu este cazul aici.

| sadrian46 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Felicitări!

| SilentRain a răspuns:

Gândește asa, cine tine la tine îți oferă timp sa te vindeci și are rabdare cu tine
Faptul ca a făcut urat și nu te-a înțeles are trebuii sa te pun pe gânduri
Ia-ți cât timp simți ca ai nevoie sa te vindeci, nu te băgat într-o relație la insistentele cuiva
La 20 de ani ai lui nu a-și cere prea mult

| Maxx23 explică (pentru SilentRain):

Ai dreptate chiar. Am nevoie de mult timp sa ma vindec, sa îmi treacă stările astea. I-am spus asta și am fost sincer cu băiatul dar a grăbit lucrurile, o luna nu e nimic. Am nevoie de timp și răbdare. A zis ca nu mai vrea sa audă de mine.

| SilentRain a răspuns (pentru Maxx23):

Probabil a vrut și el sa fufu ceva și nu ia ieșt, de asta s-a enervat

| Maxx23 explică (pentru SilentRain):

Nu știu. Nu știu ce să fac. Nu pot avea încredere în nimeni sincer.

| SilentRain a răspuns (pentru Maxx23):

Lucrează la tine și la fricile tale
Nu are sens sa intri într-o relație când nu te simți in stare de una

| Maxx23 explică (pentru SilentRain):

Nu. Mi-e frica sa iubesc pe cineva.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Maxx23):

Inseamna ca nu este pentru tine. La varsta lui vrea relatii sexuale, nu de iubire. Totusi, eu incercam, incercarea moarte n-are. Poate contribuia relatia la vindecaea ranilor anterioare. Nu e bine sa stai izolat, ca iti revii mai greu.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Maxx23):

Nu trebuie sa-l iubesti. O relatie nu este doar sex si iubire. Chiar daca este pentru sex, trebuie sa stii ca sexul nu se face doar din iubire, indiferent ca este intre persoane hetero sau homo. El se face din trei motive principale:
1. Pentru descarcarea energiei sexuale.
2. Ca iti place de persoana cu care o faci.
3. Ca o incununare a actului de iubire.

| Sofer a răspuns:

Ce ai zice dacă ai lasă frica și ai ieși sa va cunoașteți în real?