| sopranaCadaverica a întrebat:

De cateva luni am hotarat sa nu ma mai intalnesc cu un anumit tip si el stie, dar inca vorbim rareori pe net. (nu e iubit, doar ca ne vedeam de cateva ori pe luna, discutam ca doi prieteni si eram intimi in limita bunului simt). Nu i-am sters numarul de telefon, nu ma deranjeaza daca imi scrie ori nu. Dupa ce i-am spus ca nu mai vreau sa iesim, cateva zile incerca sa ma "impace" si eu nu raspundeam pozitiv. Desi, ii dadeam de inteles ca ar mai exista posibilitatea sa iesim. Dar niciodata nu eram clara.
Apoi a urmat o tacere…
Si am rupt-o eu. I-am trimis un articol… O poza, una-alta, pentru o simpla conversatie. Mi-a raspuns superficial si am inteles, nu am insistat.
Dupa o vreme, incepe sa-mi trimita mesaje rautacioase in care subtil ma jignea, incercand sa ma necajeasca ori sa ma enerveze.
De ce face asta, de ce ar vrea sa ma irite, ori de ce mai simte sa ia legatura cu mine daca i-am zis ca nu ne vom mai vedea?

19 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Procedeaza astfel fiindca da dovada de multa imaturitate, asta ca sa ma exprim... elegant. Sa stii ca si in vie de regula toti strugurii sunt ....acri, atunci cand nu reusesti sa gusti din ei. big grin Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Eu unul cred că vrea să te „frăgezească", poate-poate te determină să-l chemi iar pe la tine...

| sopranaCadaverica explică (pentru mihai69):

Neh, a trecut de faza asta, acum doar ma jigneste subtil. Si nu inteleg ce sens are laughing

| mihai69 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Înseamnă că e pur și simplu măgar.

| Freya1 a răspuns:

Păi da ba l-ai vrut ba nu l-ai vrut si l-ai băgat în confuzie.
Nu poti sa vorbesti si sa iesi cu un om apoi sa nu mai faci asta, după sa il cauti ca asa vrei si pe urma iar sa dispari si sa te astepti sa te pupe in fund cand ii scrii.
E normal ca e nervos, cred ca ar trebui să o rupi de tot daca ai facut asta.

| sopranaCadaverica explică (pentru Freya1):

Pai de vreo 7 zile nu ii mai scrisesem nimic si tot el se baga in seama. Si tot el incepuse discutia? De ce? I-am si zis ca nu-s genul care sa stearga sau sa dea block sau mai stiu eu ce.

| Freya1 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Păi da da l-ai luat si lăsat si tu si poate s-a gandit sa ia atitudine sa vorbeasca si el cu tine cand vrea el nu doar cand vrei tu. Daca tot te deranja treceai peste faza cu "eu nu blochez"si o făceai dar si tie iti place sa ai cu cine vorbi.

| sopranaCadaverica explică (pentru Freya1):

In primele faze de dupa ''despartire'', ca sa zic asa, numai el ma aborda. laughing Si eu raspundeam, dar nu la fel de ''cald'' ca inainte. A si lasat de inteles ca se vede cu altcineva. Si dupa ce a tacut am inceput si eu sa il abordez cum ma aborda el. Si apoi el, si tot asa, si s-a enervat in sfarsit.
Crezi ca l-am frustrat un pic? big grin

| Freya1 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Posibil sa il fi enervat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing chiar e o întrebare f grea

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Si ai un raspuns, atotiluminatorule?

| Ensiferum a răspuns:

Asa procedează unii bărbați cand vor sa scape de o persoană elegant si cu zâmbetul pe buze fara să ii spuna in față. Asta e doar punctul meu de vedere, scuze daca am deranjat cu ceva.

| sopranaCadaverica explică (pentru Ensiferum):

De ce n-a dat el block? Sau sa ma stearga.
Pai nu era cazul ''sa scape'' de mine, ca nu l-am sacait cu nimic, doar el se baga in seama aiurea si nu stiam de ce. Si ii explicasem alegerea mea, ca nu ne vom mai vedea vreodata. Asa ca...

| pagliaci a răspuns:

L-ai folosit si acum ca te-ai plictisit l-ai alungat din viata ta ca pe un caine. Orice om normal are putin orgoliu si nu ii convine sa fie tratat ca un pres. Bine iti face

| sopranaCadaverica explică (pentru pagliaci):

De fapt el saracu iesise la vanatoare de fecioare. Mai exact, stia ca-s virgina si credea ca-i iese si lui pasenta. Nici macar sex nu am facut. big grin Asa ca nu s-a folosit nimeni de nimeni.

| pagliaci a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Te-ai folosit de timpul lui.

| sopranaCadaverica explică (pentru pagliaci):

Stii cine vorbeste fara sa cunoasca? Nu mai zic, ca te jignesc si te superi, n-as vrea sa iti stric ziua.hee hee
Dar ca sa stii si tu. Eu de la inceput i-am zis ca daca nu are intentii serioase, mai bine ar lasa-o balta, intrucat cu mine nu-i merge. Si uite ca a tot continuat dandu-mi de inteles ca nu vrea doar sex.
S-a comportat precum animalutul de la avatarul tau. Si in general majoritatea se comporta asa, bietii de ei.

| pagliaci a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu esti atat de importanta incat sa-mi strici ziua. Vorbesc din perspectiva unui barbat, ca a voastra, a femeilor, e cam distrusa dupa cum se subintelege si din intrebarea ta.

Un barbat o sa faca si o sa spuna orice ca sa-ti ajunga in pantaloni. Nu te flata.

| sopranaCadaverica explică (pentru pagliaci):

Nu toti fac asta. Doar cei care sunt redusi, frustrati, inculti, complexati… happy