| Messy123 a întrebat:

De cateva luni bune incerc sa fac sex cu prietena mea care este virgina (20 ani) cu greu am reusit sa ii introduc un degetet in vagin, deoarece avea dureri, de fiecare data cand incerca sa ii introduc 2 degete o doare insuportabil (mentionez ca degetele penetreaza vaginul). Cand incerc sa introduc pensiul e ca si cum vreau sa il introduc intr-un perete iar durerile continua. Nu vreau sa cred ca este vorba despre vaginism, insa daca aveti un sfat, l-as aprecia foarte mult.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de cazuri este indicat si recomandat, ca fata sa practice masturbarea intravaginala in mod sistematic fiindca numai daca va proceda asa, va reusi in timp sa-si largeasca canalul vaginal. De asemenea prin masarea repetate si din ce in ce mai intensa a muschilor vaginului acestia isi vor pierde rigiditatea lor naturala si fibrele musculare vor deveni din ce in ce mai elastice si dupa ce se vor intinde suficient de mult, in moment penisul va intra in vagin destul de usor, fara a mai fi necesara o presare intensa asa cum se intampla acum. Multa sanatate!

| cristimihailov a răspuns:

Poate incerci intai sa o umezesti si sa folosesti si lubrefiant

| Dana1999 a răspuns:

Insista cu degetele. Durerea e normală. Dacă o masturbezi clitoridian o sa i placa.