| rozbombon a întrebat:

De cateva saptamani bune vorbesc zilnic cu fostul prieten desi amandoi avem prieteni. Ne-am despartit in urma cu 3 ani deoarece eu eram mai mica decat el. Eu in toata aceasta perioada nu l-am uitat si inca mai am sentimente pentru el deoarece pe el l-am iubit cel mai mult desi am fost doar 5 luni impreuna. Cred ca si el mai are sentimente pentru mine deoarece ma cauta zilnic, cand ma vede prin oras ma suna si vorbim absolut despre orice, avand in vedere ca nu am mai vorbit de 3 ani decat foarte rar cand ma mai cauta.L-am intrebat de ce mai vorbeste cu mine si mi-a spus ca nu stie raspunsul la aceasta intrebare, dar ii place. Mereu imi face complimente si imi spune ca m-am schimbat foarte mult si ca nu mai sunt asa 'copila '. Nu stiu ce sa cred, tin sa spun ca si la actualul meu iubit tin deoarece mereu imi demontreaza cat de mult ma iubeste si ma respecta. Intr-un fel as vrea sa ma impac cu fostul deoarece si acum cand il vad am emotii si de multe ori ma pierd cand este el prin preajma, doar ca nu sunt sigura ca mai vrea sa ne impacam. voi ce sfaturi imi dati? ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te complici sa retraiesti aceleasi sentimente pentru ca nu stii ce are el in cap, poate are o intentie sa te desparta de actualul si apoi sa iti faca o fenta si sa nu vrea sa mai stea cu tine. Din moment ce acum esti fericita si ai un nou iubit cu care te intelegi probabil mult mai bine decat fostul de ce sa dai cu piciorul? nu are rost, sincer. Si eu trec prin aceeasi problema si sunt constienta ca daca il iubeam asa mult pe primul, nu mai exista al doilea. Asa ca nu da cioara din mana pe cea de pe gard : )

| RAY a răspuns (pentru bombonica22):

Isi dau dreptate

| Dariusuu a răspuns:

E clară treaba. Tu mai ai sentimente pentru fostul, iar pe actualul, ești sigur că îl iubești?

Dacă da atunci alege cu inima.Care te face mai fericită? Care ar sta zi și noapte cu tine doar să fii fericită?

Poate încă nu ar sta dar în viitor când relația e mai avansată.
Dacă îți provoacă fostul sentimente profunde, de ce nu încerci să legi ceva frumos cu el?

Gândește-te și la actualul că ai putea să-i pierzi pe amândoi într-un timp scurt.

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Parerea mea este sa ramai asa ca esti bine. De ce sa ranesti persoana de langa tine? Iubitul tau actual tine la tine nu? Nu il rani. Daca vrei sa uiti de fostul nu mai vorbi cu el.