| SunshineSunrise a întrebat:

De cateva zile imi masez sanii cate 10 minute pe zi. Au inceput sa ma doara sfarcurile. Care ar putea fi motivul? Ce se intampla? Fara mistouri, ofer funda! kiss

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti produci leziuni. Este foarte periculos ce faci tu, in timp, traumatismele acestea mici si repetate iti vor creste riscul de cancer de san. Nu stiu cine te-a invatat sa faci asa ceva si cu ce scop, dar te asigur ca nu ii vei avea mai mari, mai fermi, mai ridicati, mai frumosi, ci doar mai durerosi si mai bolnavi daca continuyi acest masaj. Sanii nu se traumatizeaza aiurea, se palpeaza foarte bland maxim o data pe luna in cautarea de noduli (desi ar fi mai bine sa o faci la 3 luni, fiindca raportul risc/beneficiu e mai avantajos asa)

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Traumatismul mic si repetat este cel mai periculos pentru san. Nu are legatura cu crema, oricat de blanda ai fi, tot te traumatizezi. Nu stiu cine ti-a spus ca masajul, mai ales practicat de un necunoscator este o chestie banala, dar si-a batut joc de tine. Masajul sanilor nu este permis, fiindca este periculos.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce-ti masezi sanii? Cine te-a invatat sa faci asta?
Asa ceva nu faci, pentru ca iti produci rani interne. Este nromal sa te doara odata ce deja ai inceput sa ii masezi.
Opreste-te si nu mai fa asa ceva. Nu te mai lua dupa prietene care vor sa rada de tine, pentru ca sanii nu vor creste niciodata daca tu-i masezi, ei cresc doar hormonal si cresc odata cu tine.

| kandaraki a răspuns:

Redu minutele, cate 3 pe zi, prea mare greutate pentru sfarcuri, de asta si te dor!