| anonim_4396 a întrebat:

De ce a creat Dumnezeu organismmul barbatului si al femei asa diferit?
In sensul ca barbatul isi da drumu prea rapid, iar femeia nu apuca sa aiba orgasm, iar dupa ce ejaculam, mai putem face sex dupa ceva timp.
Deci sunt greseli? pentru ca nu are sens ce se intampla....sau a degenerat organismu nostru cu timpul?

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai tu compari aici doua lucruri complet diferite laughing

Barbatul isi da drumul repede daca... se ajunge la asta, dar nu este NICIO regula referitor la acest lucru. La fel de bine poate sa termine foarte tarziu, chiar dupa ce femeia a avut orgasm. La fel de bine poti sa zici si despre locurile de munca, de ce unii se chinuie pe mai putini bani si altii au miliarde din nimic?
Totul tine de perspectiva.

Atunci cand stii cum sa faci si ce sa faci, iti garantez ca poti sa tii cat vrei tu, asta depinde de manadoi partenerii.

Numai bine!

| Goete a răspuns:

Dar n-ai un prieten bun sa te ajute?

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Asta a fost in 2020winking

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca deja ai un prieten care sa te ajute happy?
Asa sunt eu, calatoresc in timp

| Crackman a răspuns:

Eu zic sa nu îți bați capul

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

Nu-mi bat capul da nu mi se pare oke, e chiar o diferenta uriaasa.
Fetele au orgasme multiple iar, la noi odata la 1 ora si se intampla maxim de cateva ori intr-o noapte.
Sigur ca e ceva ciudat rau cu organismu barbatului, cate despartiri nu se intampla din cauza asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca m-ai atacat destul de dur, bai frate, eu vreau doar sa aiba sens ce se intampla, Dumnezeu ne-a creat sa ne completam, asa pare nu?
Asa speram si eu...
Eu inteleg ca sexul are rolul sau si nu e cel mai important, dar poate nu ai vorbit cu multe femei sa vezi ca unele isi inseala parteneri fiindca nu le satisface cum vor, ti se pare ok? mie nu, daca ma intrebi pe mine le-as condamna si as interzice asa ceva.
Deci am intalnit numai femei care pun pret pe sex, poate nu e asa intr-o relatie, poate nu sunt toate la fel, nu stiu poate am avut eu ghinion....in fine eu nu am simtit niciodata cum e sa iubesti sau sa fi iubit.

Si n-am calculator Acer laughing))) nu ai nimerit-o

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

''Si n-am calculator Acer nu ai nimerit-o''
Am incercat si eu laughing))

Nu frate dar alea care '' se duc sa se satisfaca'' in alt aparte decat la sotii lor, sunt panarame, la fel si barbatii.
In sex nu e vorba doar de penetrarea cu penisul de 30 min. Majoritatea timpului nici nu-l petreci penetrand, o pupi, o mangai, ii faci oral, eheee pana la penetrare mai e, si dupa penetrare reiei ce e mai sus, important nu e sa ii faci sant intre picioare, trebuie sa se simta iubita, ca e importanta pentru tine, mie asta mi-au spus femeile cu care am vorbit, de aia multe nici nu se uita la marimea penisului, vor altceva nu doar un bat in fund.
Pune-te in locul lor, sa zicem ca esti tu o bomba sexy, si vin la tine si te intep cu un bat in cur vreo 2 ore fara oprire laughing
Nu esti prea excitat nu? Alta e daca faci ce am zis eu mai sus, mangaieri etc. Asa credeam si eu sa stii, ca totul se rezuma la frecarea batului de gaura, dar se pare ca m-am inselat, si tu la fel laughing
Eu am avut Acer apropo laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu inteleg care este problema. Scopul sexului este imnultirea, iar acest lucru este posibil. La oameni mai exista si placere, iar acest lucru din nou se poate intampla fara probleme in timpul actului sexual. Care este greseala?

| Paul754880338 a răspuns:

Creierul se pare ca este organul care a degenerat sau mai bine spus a involuat. In goana dupa performante si recorduri, specific masculina, acestia au uitat ca femeia este o fiinta uneori mai sensibila si nu o pista de alergare sau un cronometru. Daca intelegi cateva lucruri esentiale, vei intelege diferenta dintre cele doua corpuri. Pentru asta insa ai nevoie sa comunici cu femeia de langa tine, pe acest subiect, fara cronometru si fara inhibitii. Ai sa afli lucruri interesante si raspunsurile cautate.

| Anuket a răspuns:

La partea cu degeneratul, cel mai posibil s-au produs schimbări în timp, așa cum aproape tot a evoluat/s-a modificat.

"barbatul isi da drumu prea rapid"
Ghinion. It takes practice to master this.

"iar femeia nu apuca sa aiba orgasm"
Să schimbe bărbatul atunci.

"iar dupa ce ejaculam, mai putem face sex dupa ceva timp."

Ăsta e un plus. E mecanism de apărare împotriva urmărilor negative care și-ar putea face apariția în urma epuizării fizice, cum ar fi un AVC, o aritmie, un infarct.
Nu e glitch, e un hotfix.