| Laurrius a întrebat:

De ce am gânduri sexuale pe care nu mi le doresc cu persoane nepotrivite? Nu ceva grav, doar cand ma gandesc la cum ar fi sa...
Ma gandesc ca sunt hormonii, avand in vedere ca am 17 ani

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am gânduri sexuale pe care nu mi le doresc"

e limpede că in viața real nu le poți indeplini - de aceea visezi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt gânduri simple, sunt scenarii. Ca să scapi de cele nepotrivite, trebuie să treci la acțiunlle potrivite, cu persoanele potrvite.

| Catrice a răspuns:

Nașpa.
Ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i nicio problema. Toti si toate au asa

| Dintrebare a răspuns:

Se numesc fantezii sexuale si sunt absolut normale. Foarte bine ca le ai, nu trebuie sa iti fie rusine de ele.

| nuivoiesăspun a răspuns:

E normal, nu te îngrijora. Toți avem gânduri din astea: "oare cum ar fi să mi-o trag cu profa de engleză" sau "oare cum ar fi să mi-o trag cu soțul prietenei mele" sau poate chiar o rudă de-a ta. Nu e nimic în neregula, așa funcționează creierul, îți proiectează niste dorințe pe care le ai. Dacă e obsedantă chestia asta, poate ți se întâmplă prea des sau în momente nepotrivite îți recomand să ai o viață sexuală mai activă. Gândurile astea sunt niște dorințe ale subconștientului