| MaTrIx8378 a întrebat:

De ce am un suflet asa de ' prost'?;-s, sunt foarte sensibil si 'sufar' din orice punct de vedere, ex :.. daca prietena imi spune ceva ciudat sau se supara pe mine, parca imi framanta sufletul, ma simt aiurea, uneori parca imi dau si lacriimile cand ma gandesc ca nu-i in regula ceva, asa mi s-a intamplat mereu, si mi se intampla si atunci cand cunosc o fata care imi place, o vad in poze, vorbesc de 4-5 zile, si deja parca zici ca ' tin ' la ea.;|, cum pot scapa de toate aceste chestii, sa fiu si eu mai nepasator, sa numai fiu asa sensibil? straight face.

6 răspunsuri:
| FallenDemon a răspuns:

Mda te inteleg perfect si eu-s la fel pun suflet in tot ce fac ma macin din orice si sufar, dar in ultima perioada am reusit sa fiu mai nepasator.
Stiu nu esti genul de persoana, dar incearca sa devi mai egoist sa-ti spui in fiecare zi in fata unei oglinzi eu sunt cel mai bun si nu-mi pasa de parerea altora sau poti sa-ti formulezi tu ideea. Spune-o cat mai des si o sa-ti obisnuiesti subconstientul sa devina mai insensibil. Eu am suferit mult si ma durea non stop pana am facut chestia aia.
Acum pun suflet doar cand trebuie si ma controlez cand simt ceva durere pentru ca am realizat ca cel mai important sunt eu.
A da o sa auzi ca da e dragut sa fi asa bla bla... stiu si eu cred ca e dragut, dar dupa ce-si bate multa lume joc de chestia asta si te tot foloseste la un moment dat te saturi sa tot suferi asa-i?
Sper ca te-am ajutat!

| NoLiesJustLove a răspuns:

Si eu sunt la fel.pun orice la suflet si sunt sensibila.asta nu inseamna ca ai suflet prost.e dragut sa stii ca mai sunt si baieti asahappy. incearca totusi sa nu te mai gandesti asa mult la lucrurile astea si nu te mai consuma atat.asta e firea ta si nu ai cum sa o schimbi

| MaTrIx8378 explică (pentru NoLiesJustLove):

O fii ' dragut', dar in general, eu sunt cel care sufera si se simte aiurea, eu ma simt nasol cand ' sufar'.

| NoLiesJustLove a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Stai linistit ca si eu ma simt la fel cand sufar, da asta e nu ai ce sa faci, incerci sa treci peste si sa nu te mai gandesti

| nucaraata a răspuns:

Nu trebuie sa scapi de ele. Trebuie doar sa inveti sa te controlezi. Sa inveti sa iti stapanesti acele sentimente, chiar daca la un moment dat o sa ti se para sufocant. Si app, asta nu inseamna ca ai un suflet " prost", ci ineamna ca esti un baiat sensibil, cu suflet bun si ganduri sincere. Chiar e un lucru de admirat ca mai sunt si baieti asa sensibili si sinceri. Deci, KEEP CALM, e OK sa fii asa. Fii mandru si nu iti mai face probleme! :*winking

| mpredator a răspuns:

Asa sunt si eu