| anonim_4396 a întrebat:

De ce aproape toti barbatii sunt porci?!

41 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Aceasta succinta caracterizare(in special lipsita de argumente), da dreptul tuturor barbatilor sa le faca si ei, la randul lor, pe toate femeile curve.Sau aproape toate.
Si nu e corect.
Generalizarea este o dovada a lipsei de inteligenta,o superficialitate totala.
Fie femei,fie barbati,oamenii sunt unici si irepetabili,iar relatiile dintre ei au toate nuantele posibile.
Acelasi barbat care pe tine te-a dus la concluzia de mai sus,poate duce o alta femeie in culmea fericirii.
La fel, si o femeie care este catalogata drept usoara si nu se potriveste cu un anume barbat, se va potrivi cu un altul, totul este sa-l gaseasca.
Barbatii nu sunt porci.
Dar nu-i provoca, ca sa nu-ti demonstreze de ce anume sunt in stare.

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

Indulgenta fiind de felul tau, ai dat raspunsul pe care l-ai dat, dar eu, din cauza oboselii...ma abtin sa raspund laughing, asta deoarece mi-a spus cineva ca, oricum ar fi barbatii, e bine sa stim doar noi, femeile, dar ei sa nu afle niciodata laughing.

| evenso a răspuns (pentru foxsilver):

Si tu ce stii? big grin

| foxsilver a răspuns (pentru evenso):

Ei, stiu si eu vorbe din popor, cum ca...toti barbatii au aceeasi mama, ca sunt un rau necesar, sau vorba Elenei Carstea "barbatii sunt niste mitocani". Ultima trebuie spusa neaparat pe un ton nazal!rolling on the floor
Anul trecut a fost o intrebare pe site "Care este animalul vostru preferat?", iar eu am avut inspiratia si surprinzatorul curaj sa spun "sotul meu" rolling on the floor. Acum mi-a fost jena sa repet gestul :-p.

| catthshshshs a răspuns:

Nu este asa, nu putem generaliza. Daca vrei sa vorbim mai multe, lasa-mi un mesaj privat happy

| irina20 a răspuns:

Pentru asta sunt facuti, exemplu McNigel big grin.

evenso
| evenso a răspuns:

Nu cred ca este o intrebare corecta, pentru ca asa cum unele fete generalizeaza asa o fac si unii baieti.
Adevarul este ca aceste etichete depind de experientele personale cu anumite persoane.

| corina977 a răspuns:

Pentru ca nu stiu sa se poarte cu o fata.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Cam generalizezi!

Sa-ti raspund la intrebare:
Daca femeile nu ar cauta porci, barbati nu ar fi porci.

| eliaclodia a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Porc inseamna cand face cu ratul pe post de gand in universul tau si il considera albia lui de porc. Asta e vorba.Ei sunt tiranici, obtin prin doborarea porceasca, batjocoritoare, gen prietenul stie el, nu cauta femeile asa ceva. Adica nu generalizez, dar ce anume ar corupe sufletul sa caute sa lege un om de altul? AAA! Parca intrezaresc ceva, dar am obosit, merge incet.Inghenuncherea pe nevoi, prin razboi parsiv al neuronilor contra neuroni? Ridica-te suflete si vezi raspunsul pentru mine. Sa ma intorc la ale mele, deci.
Si apropos, ca sunt porci sau nu sunt, marea majoritate interpreteaza orice gest pe post de avansuri. Fie vor sa demonstreze cuiva ceva ce initial nu e, ori nu-si pot tine pantalonii pe ei, nu stiu, cert e ca nu poti relationa normal cu suspiciunea aceasta. Cum sa iti folosesti cunostintele din cap, daca ei iti vad sugestii si in faptul ca te-ai depilat de rusine sa nu fi batjocorita, nu ca sa arati? O femeie e obligata sa investeasca in tinuta sa inainte de interactionarea om la om si pe urma cica e pregatita pentru altceva. Ma indispune asta, dar nu tot timpul. O femeie fara intentie poate sa fie satisfacuta sa afle ce zice Freud despre suspiciunile masculilor.Si sa inceapa sa se joace, intorcandu-se tot de unde a plecat cand s-a saturat de posibilitatea ce nu o gandise.Dar daca era vorba de un porc, ea se vaita prin ce a trecut. Daca nu era vorba de un porc, atunci se intoarce de unde a plecat, la rusinea pe care nu stia ca o are, dar de asta nu semnaliza nimic, doar isi aranja tinuta.ar putea fi asa de distrusa incat sa nu-si mai aranjeze tinuta never sa se faca obeza.Neingrijita.Dar nimic nu te poate distruge daca nu vrei.Sau ar putea fi asa distrusa incat sa se lasa, sa devina altceva.Si sa ridice fruntea sus altfel.Nonconformista care a incurcat-o, si ce? E natural.:{:Rusinea e grea, mai ales daca nu ai un mediu acasa, dragoste, prietenie, mama, tata si nonconformismul e greu, toate naturale si grele. E greu de ales si porcul face razboi cu gentelmanul suspicios, unul vrea ceva, celalalt altceva. La dracu, inteleg. Un bun prieten e altceva, deasupra, neutru. Daca ii cunoaste pe cei doi, instinctul patern ii sufera, la demonstratiile si presiunile lor sa transforme materia altuia, a tipei in cauza.Un fel de sclav al rusinii sau un fel de sclav al nonconformismului. Interesul poarta fesul, unul ascuns. Spiritul femeii sus. Cum ar fi un zbor cu o aripa de un fel si alta de alt fel. Nu. Nu e bine. Spiritul femeii liber.Cum? Fara cele doua relatii pe stilul cerut. Hiuuu. Iupiii. Matern si batul.Pe unul daca il vedeai si il calculai ca si concurenta vroia sa te rusinezi, lupta de alfa, altul sa te micsorezi si sa te batjocoresti nonconformist, cam asa. Sus sufletul. Daca nu lucrai cu ei la servici, concurenta pe ce era? Ciudat. Devierea genomului la politica aduce o eroare de calcul masculina, un chin in plus.

| NOBODY a răspuns:

Google Translate approves.

http://i.imgur.com/TE6mY8f.png

| neutrino a răspuns:

Daca doresti un raspuns corect, intreaba-ti parintii si sunt sigur ca vei primi raspunsul mult asteptat.

| h3r a răspuns:

Auzi la ei, pentru că femeile sunt curve... înainte erau cabarete şi acolo erau curvele, dar voi, voi sunteti la fel de când aţi venit.

Ai vrea tu ca ei să fie porci! Porci sunt draguţi, nu contează că sunt murdari, se pot spăla.

| Xtadelo a răspuns:

Va ramane un mister...

| fuzzer a răspuns:

Pentru ca toate femeile sunt niste "specimene", cu care nu ai vrea sa te confrunti niciodata.Depinde,acuma daca tu nu ai gasit baiatul potrivit, asta nu inseamna ca toti sun porci, sau daca eu nu am gasit fata potrivita nu inseamna ca toate-s scroafe. Posibil sa fie ceva genetic, cu aceste femei.laughing

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ptr ca nu mai intalnit inca pe mine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că aproape toate femeile-s scroafe, iar pentru a nu fi acuzaţi de zoofilie, se " transformă " şi ei în porci.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu chiar.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu zău?! laughing Mentalitatea asta de grotă a unora; cum îi dezamăgeşte cineva de sex opus într-o relaţie, cum imediat îşi pun întrebarea " De ce băieţii/fetele-s aşa? ". Împăcaţi-vă cu ideea că în viaţă nu poate fi totul aşa cum visaţi.

| MessiTheBest99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate man fete-s niste fatze si se cred superioare adevarul e ca nus.Noi santem mai smecheri si mai puternici!

| anonim_4396 explică (pentru MessiTheBest99):

Nimeni nu-i superior şi nimeni nu-i mai şmecher decât altul. Comparaţiile astea care se fac între cele 2 sexe este atât de jegoasă şi de idioată încât pare greu de crezut că aceasta poate exista cu adevărat. Să spui despre o persoană că este mai rea, mai proastă, mai slabă sau mai needucată, doar fiindcă este băiat/fată mi se pare o absurditate oribilă.

| iubesc a răspuns (pentru anonim_4396):

Nesimtitule.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiindca invers nu e posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca fetele doar pe proci ii cauta, iar cei care au ceva eleganta sunt luati in ras sau dati la o parte.

| gingergirl1 a răspuns:

Pentru ca...sunt! straight face

| AndyLavy a răspuns:

Nu sunt.Depinde de modul in care vedem noi lucrurile.

| AndyLavy a răspuns:

Uneori fetele sunt mult mai...vaci decat sunt baietii porci!

Răspuns utilizator avertizat
| ciotori a răspuns:

Daca tu nu ti-ai gasit un baiat care sa nu isi bata joc de tine asta nu ineamna ca ei nu exista

| Rockefeller a răspuns:

Si fetele-s la fel, tot din rasa porcine fac parte

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiuuMrrr a răspuns:

O femeie lovește un bărbat, doar s-a apărat.
Un bărbat lovește o femeie, este considerat porc
Doar mentalitatea este de vină

P.S.: @irina20 nu ai de ce să te superi pe McNigel, a spus-o frumos, are mare dreptate.

| maychanges a răspuns:

Pentru ca asa i-a dat Dumnezeu

| DragosNr001 a răspuns:

Pentru ca tu esti scroafa. Simplu... Apropo, cred ca tu esti mama-scroafa rolling on the floor

| Louysse a răspuns:

Este in gena lor...barbatii sunt niste animale, indiferent daca e porc sau altceva...

| RangerJ a răspuns:

Nu toti barbatii sunt "porci" doar ca ei nu stiu sa se poarte cu o fata doar cu cei asemeni lui (alti barbati).

| Nomoredream a răspuns:

Nu toți bărbații sunt porci, fiecare bărbat e unic în felul său și se va comporta diferit în diferite situații.

| EgroegD a răspuns:

Pentru că Terra e cea mai mare cocină. happy

| Alex_Horry_1993 a răspuns:

Da de ce APROAPE toate femeile sunt curve?