| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand iti place de cineva doresti/obisnuiesti sa-i "invadezi" spatiul? Adica sa glumesti mai cu indrazneala cu acea persoana, sa "te tragi de sireturi" cu ea cum s-ar zice. Un exemplu: baietii adolescenti care daca sunt atrasi de o fata, obisnuiesc sa-i faca glume deocheate, sa "sara calul" cum s-ar zice.

Răspuns Câştigător
| Mayastra a răspuns:

Ideea e ca baietii facand asta se apropie de fata respectiva si invers ( daca exista acelasi sentiment la mijloc). Adica se va intampla ca fata sa il tachineze si ea pe baiat daca il place ( asa ii atrage si ea atentia lui).

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fiecare incearca sa-si testeze norocu pentru a avea succes in a fi cu acea fata/individ pentru o relatie sau sex rapid, asa e rasa omeneasca de a captiva prada.

| RAY a răspuns:

Depinde de acel individ, nu generaliza, eu unu cand plac o fata o plac si atat

| Drimmero a răspuns:

E o tactica de a te apropia de acea fata, de a iti deschide un drum si de a permite frau liber cunoasterii. Fata daca-l place pe acel tip,, ii va permite si va continua sau va face in asa fel incat sa se simta amandoi bine...nu e ceva de rau.

| VladSimionescu a răspuns:

Tachinarea este o forma de a atrage atentia persoanei de care îți place.