| sopranaCadaverica a întrebat:

De ce atunci cand sunt dragastoasa, vorbareata si binevoitoare, barbatul cu care tin legatura online devine tacut, distant, raspunde scurt?(un "amic" mai altfel, ca nu stiu cum sa ii spun, nu suntem tovarasi dar nici iubiti - ne-am intalnit, am vorbit, m-am sarutat, atins cu el, fara altceva)
Iar cand eu devin mai rece, scrutatoare, distanta, dau raspunsuri scurte, el devine mai cald si atent si vorbeste mai mult. De ce se intampla asta? Eu am 21 de ani, el e ceva mai matur, cam 40.

10 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Probabil că la 40 de ani e deja obosit că să mai reacționeze la zburdălniciile tale, dar când te vede mai tristă și mai tăcută se străduiește să te remonteze.
Diferența de vârstă e totuși destul de mare.

| Ensiferum a răspuns (pentru Hammurabi):

Sustin comentariul.

| sopranaCadaverica explică (pentru Hammurabi):

Tocmai, nu sunt genul de tipa ''zburdalnica''. Imi place sa discut subiecte complexe.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pentru ca esti enervanta.

| HazelEyes77 a răspuns:

E cam mare diferenta de varsta dintre voi si la 40 de ani omul nu mai are cheful ala de nebunii pe care il are unul de 20 de ani.

| Endoryus a răspuns:

Te vede ca un copil. 19 ani diferenta, poate fi taicatu. Asa faci si la un copil cand vezi ca boceste, il faci sa rada.

| Ensiferum a răspuns:

Te-ai gandit si la timpul lui liber? Zic.

| sopranaCadaverica explică (pentru Ensiferum):

Dar nu e o ''munca'' sa vorbesc cu un om. big grin

| sopranaCadaverica explică (pentru Ensiferum):

A, scuze, am citit gresit! Nu are legatura cu timpul lui. E online, respectiv activ, majoritatea timpului.

| antonimilk a răspuns:

Oh, nu știu... Poate are alta gândire?