| Ely1234567 a întrebat:

De ce băieții își exprima sentimentele mai greu?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Pentru ca sunt mai stapani pe emotiile lor si nu le arata. Nu o fac involuntar, ci de buna voie.
Daca un baiat nu arata, asta nu inseamna ca nu simte.
De ce nu arata? Gandirea rationala preia controlul si considera ca e mai bine sa tine acest lucru,, secret" pana la momentul potrivit.
Din cauza asta, o situatie de genu' e mai,, tricky" deoarece e greu sa-ti dai seama daca sau ce simte un baiat pentru tine. Evident ca sunt si unii prea,, obvious".

| Ely1234567 explică (pentru Nemessys):

Mulțumesc pentru răspuns... Chiar ma ajuta răspunsurile tale happy

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca nu le convine sa isi dea de gol stilul de viata

| Ely1234567 explică (pentru mgtow):

Mulțumesc pentru răspuns

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un standard cultural.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eh, nu este asa mereu. Fetele isi exprima sentimentele mai usor? Si te referi la cele de iubire?

Si tine cont, ca in lume, exista mai multe femei decat barbati, deci sa iei in considerare si acest lucru in "raportul" tau.

Cand trec peste impulsul sexual (si chiar si in timpul lui in unele cazuri) si se ajunge la dragoste, atunci baietii chiar isi impartasesc si isi exprima sentimentele. Insa, nu se stie exact care este raportul barbatilor dominanti si a celor care vor sa fie dominati din punct de vedere a initiativei, referitor la o fata. Din a doua categorie fac parte baietii despre care vorbesti.

Deci, nu pot zice exact ca isi exprima mai greu sentimentele. Din "stramosi" este lasat ca barbatul cere in casatorie femeiea. Deci, el trebuie sa faca primul pas. Si de acolo, conceptia a plecat din ce in ce mai mult, ca el trebuie sa faca primul pas, el trebuie sa zica de sentimente. Si nu conteaza ca o face, ca nu o face, ideea ne duce tot la el.

Poate de acolo a plecat aceasta idee.

Numai bine! big grin

| Ely1234567 explică (pentru DoarBogdan):

Da la sentimentele de iubire ma refer. Si nu stiu daca fetele își exprimă sentimentele mai usor. Dar cum ai spus si tu băiatul trebuie să facă primul pas nu fata happyhappyhappy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Ely1234567):

Difera de la caz la caz, de la om la om. Daca poti sa te uiti pe TPU (ca tot suntem pe acest site), o multime de intrebari fac referire la intreaga categorie de fete sau baieti, de ce fetele fac asa? De ce baietii fac aia? Doar putina lume caracterizeaza doar o anumita parte si putini inteleg ca toti suntem egali.

| Ely1234567 explică (pentru DoarBogdan):

Da asa e toti suntem egali multumesc pentru raspuns

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca-s mai nesimtiti, le au mai slab ca femeile, ce sa exprime? Asa sunt ei programati, in mintea lor e cum sa o f pe aia de multe ori. La ei "sentimentele" sunt f, daca ii dai f, te iubeste pana in ceruri, altfel te arunca ca un gunoi, daca nu le iese.
Nu sunt in stare sa tina la cineva fara f. Tu nu vezi? Stai tu la discutie cu unul sa vezi ce urmareste. Nici o discutie nu prea-s in stare sa o duca daca stiu ca nu le iese f, nu zic ca toti, dar majoritatea.

Si cu cat sunt mai alfa mai frumosi, cu atat au sentimente mai slabe! De aia multi asa sunt nesimtiti, porci, inseala pe rupte, caracter prost.

| Ely1234567 explică (pentru Mosotti):

Multumesc pentru raspuns

| Mosotti a răspuns (pentru Ely1234567):

De multe ori nu-si exprima sentimentele ca nu prea le au! Dar sunt si cazuri cand sunt asa timizi, le e frica sa le zica. Care din cazuri este, vei vedea in timp dupa comportament. Ca daca nu exprima dar arata ca le are, e altceva, le are inseamna.
Daca nici nu arata si umbla doar dupa sex, atunci iti dai seama ca nu are. Sau daca dupa un timp pleaca, cand s-a saturat de sex cu tine.

| SilentRain a răspuns:

Sunt ceva mai raționali de cât fetele, noii suntem mai emotive

| blackann a răspuns:

Li se pare un semn de vulnerabilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De frică să nu fie refuzați și vulnerabili nu și le exprima. Nu că sunt mai "bărbați" si își controlează mai bine emoțiile.laughing Ci pentru că sunt lași.

Societatea pune presiune pe noi pentru a fi nu știu cum, cum pune și pe fete in alte aspecte.
Să-ți exprimi sentimentele pentru o persoana de care îți place, is a "girly thing"

| Ely1234567 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos pentru raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

îs bîlbîiți?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia mai mici își exprima sentimentele mai greu.
Dacă ai peste 20-21 si nu exprimi nimic, inseamna ca nu simți nimic pentru persoana respectivă.

| Dana2103 a răspuns:

Daca stiu sa le ascunda nu inseamna ca le si controleaza. Le ascund de fata cu fetele, nu cu prietenii sau cu o iubita, cu mama lor, etc

| MocanuDoru a răspuns:

De ce crezi ca toți beieti sunt asa uni sunt asa doar pentru faptul ca în trecut au fost răniți de o fata și au ajuns într-un punct în care nu mai au curajul sa se exprime liber

| Ely1234567 explică (pentru MocanuDoru):

Da ai mare dreptate doruwinking