| user11080601008 a întrebat:

De ce baietii mereu cand sunt apreciați si isi dau seama ca fata aia ar face orice pentru ei, pur si simplu isi bat joc sau isi pierd interesul? nu e vorba despre toti, dar e vorba de majoritatea din ce am vazut in cazul meu si in cazuri comune laughing) nu inteleg chestia asta.

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Multi baieti/barbati accepta relatii cu fete/femei care nu sunt tocmai ceea ce si-ar dori ei, din simplul motiv ca fetele/femeile tintesc mult mai sus de nivelul lor...si ca sa nu stea singuri, fac acest compromis. Atunci cand nu esti indragostit de partenera ta, iar pe ea o vezi ca e topita dupa tine, daca nu ai calitate morala, e posibil sa incepi sa-ti bati joc de ea.
Un baiat bun insa, nu-si bate joc de o femeie, chiar daca nu e indragostit, iar ea i se pune pe tava... dimpotriva, o respecta si ii este recunoscator pentru sentimentele ei.

| RAY a răspuns (pentru wildthing):

De ce trebuie sa intre intr o relatie tipul

| RAY a răspuns:

Cum voi sunteti atrase de baieti frumosi si noi de frumoase, treaba e ca fete frumoase sunt multe dar baieti frumosi nu, asa ca tipi astia au multe cereri, e normal sa curvareasca, macar pana la 30 de ani, ei si spun ca vor sex, le dau dreptate, doar sa nu vrei casatorie la 16 ani

| RAY a răspuns:

Nu exista baieti buni, uni vor sa va duca in pat cu vrajeala si se dau sfinti vs baieti aa zis rai care va atrag prin fizic si nu apeleaza la povesti, orice face un barbat nu face ca e bun o face doar pentru sex, acel asa zis bun este un prefacut care joaca teatru, vrem sex, sa fim sinceri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chestia este simplă de tot.
Fata face orice pentru el. De ce?
Ca să nu îl piardă. De ce?
Fiindcă are nevoie de el.
Astfel îl iubește de nevoie.
iubirea din nevoie este șchioapă.
De unde și proverbul, ferește-te de dragostea șchioapei.
iubirea șchioapă te transformă în sclavul celuilalt.
De ce își bate stăpânul de sclavi joc de sclavă?
Ca să își acopere micimea din el.
El nu mai vede în fata aceea partenera, cu care să împartă viața, ci toate defectele lui.
Când le vede, îl apucă groaza.
Ce faci când te apucă groaza?
Încerci să scapi de ea.
Cum faci. Emiți sunetul Ha-ha. Cu acel sunet descarci pe mușchii respirației tensiunea groazei din tine. Se numește râs.
Și cum oameni de nimic, sunt mulți și peste tot, ce să facă ei să scape de groaza micimii existenței lor ratate și fără speranță?
Caută sclave. Și cum nevoia sexuală ne domesticită, ne umanizată te transformă în sclav, apare peisajul pe care l-ai remarcat.
Asta este chestia monșer. Dacă nu este așa, să îmi spui mie Kuțu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pentru ca nu ii obliga nimeni sa faca si ei orice pentru tine.

Invata sa nu te mai arunci cu capul inainte mereu, ca dupa tot tu vii si te plangi ca esti abuzata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Guess what? Pentru că în mintea lor ei consideră deja cucerit "terenul" și își pierd din interes.

| timidu89 a răspuns:

Eu răspund cu interes și apreciere prin fapte. Nu am pățit asa ceva încă. E ceva inaltator sa ști ca ești totul pentru cineva pe lumea asta. Nu știu de ce, eu nu am făcut asa ceva.

| Willis a răspuns:

Pentru că unii sunt dobitoci, și nu ai ce să le faci.
Îi lași să caute altă naivă, iar tu ești mai atentă data viitoare cu alt băiat.
Simplu.

| RAY a răspuns (pentru Willis):

De ce sunt dobiotici ca sunt atragatori si fac sex, bravo lor

| Kiran a răspuns:

Poate fi raspunsul dat de sadrian46 sau varianta cum ca. erai doar o "cetate" ce trebuia cucerita. odata ce ai lasat "invadatorul" el trece la alt ceva, oricum difera in functie de persoana motivul pentru care ezita

| Sbsbsb2001 a răspuns:

Pentru ca din moment ce vede ca ai face orice pentru el si-o ia in cap. Stie ca orice ar face il ierti, plus ca si pentru o femeie un barbat care iti face toate poftele emana slabiciune si isi pierde interesul pentru el, sau profita de bunatatea lui.
Concluzie- nu mai pareti disperati sau disperate din primele zile ca se duce totul de rapa.