| YourDreamGirl a întrebat:

De ce baietii vor fete mai mari ca ei, iar fetele tot vor baieti mai mari?

18 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu nu pot vedea intr-o fata mai mica decat mine o eventuala prietena
sunt prea copilaroase, am iesit odata mai multi si erau si niste fete mai mici si au luat vin si s-au facut... de ce? pentru a ne arata noua ca fac ce vor(imature)
cu o fata mai mare ca mine ma inteleg mult mai bine si nu fac de ras cu ea pe strada, nu urla sau altceva
fetele nu stiu de ce aleg baieti mai mare pentru ca ei vor sex de la ele si atat, multi nu tin deloc si le mint...

| YourDreamGirl explică (pentru Th3AbSinTh3):

Dar de ce anume mai mare, poate fi si de virsta ta...

| YourDreamGirl explică (pentru Th3AbSinTh3):

Ce zici ca daca ma intilnesc cu unul de a 12-a el ma prosteste?
(sunt a 10-a)

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru YourDreamGirl):

Nu stiu, depinde si de caracterul pe care il are
eu am generalizat in raspunsul meu

| RAY a răspuns:

De fapt e invers baieti vor fete mai mici ca ei la inaltime si varsta nu toti,barbatul e mascul,vanator el domina asta e rolu lui in grupul lui de a domina,femeia este opusul ea este sa spunem prada desi cauta un barbat dominant adica mai in varsta, inalt, intelegegi tu, femeia cauta protectie, barbatul cauta prada una pe care sa o domine fizic si mental suna misogin dar in natura asa am evoluat

| Alcyon a răspuns:

Baietii vor fete mai mari, ca alea au experienta la pat iar fetele vor baieti mai mari, ca sa se simta protejate.

| YourDreamGirl explică (pentru Alcyon):

Slava domnului ca iubitul meu, chiar daca e mai mare, niciodata nu mia reprosat ca sunt mica, si nu mau impins in pat, cum ca ar vrea sa fie primul...

| HueyFreeman a răspuns:

Da fetele de aceeasi varsta ce au?

| MiruD a răspuns:

Nu cred ca este vreo regula. Probabil sunt fete care vor baieti mai mari, deoarece isi doresc de la respectivul baiat, siguranta, protectie! Depinde cum gandesc fiecare!
Dar la baieti, nu mai stiu. Intreaba baietii. tongue

| YourDreamGirl explică (pentru MiruD):

Citind raspunsul tau, mi-am dat seama ca ma regasesc...

| unknøwn a răspuns:

Din diverse motive.
Bărbaţii vor femei mai mari ca ei pentru că:
- sunt mai mature
- ştiu ce vor şi în ce lume se învârt

Femeile vor bărbaţi mai mari pentru că:
- e genul ăla de femeie care vrea ca băiatul să o ridice şi social, şi profesional, şi în toate domeniile. Genul ăla de femeie care nu-şi vrea independenţa, vrea să fie întreţinută.
- cred că dacă un bărbat are o vârstă mai înaintată automat are şi experienţă mai multă şi că le pot învăţa şi pe ele ceva. FALS.

Bineînţeles, motive mai sunt.

| SebastianCMT a răspuns:

Fiecare se simte bine langa o anume persoana un anumit caracter aliura si comportament. Cei care vor pe cineva mai mare vor langa ei ceva matur care sa stie ce vrea de la viata o relatie de lunga durata, asa ceva patesc baieti care se maturizeaza la gandire mai repede fie dintr-un necaz suferinta in viata fie din cauza ca sta intr-un anturaj cu prieteni amici mai mari ca el.

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Pentru ca vor alta experienta, poate mai buna, poate mai rea...depinde

| YourDreamGirl explică:

Ce ziceti ca daca ma intilnesc cu unul de a 12-a el ma prosteste?
(sunt a 10-a)

| alinexexeexexex a răspuns:

Eu le prefer pe cele mai mici decat mine

| MetalUnderground a răspuns:

Pentru ca sunt mai experimentate si se mai gandesc si la posibilitaile sexuale

| gogul30 a răspuns:

De aia, misterele vietiiwinking

| Alexandru_Sandel_1991 a răspuns:

Sincer nu stiu poate ea crede ca el o insala sau invers,,dar se stie ca femeia e prima,nu-i ofera prietenului ei si el isi cauta si de asta, ba o doare ceva ba n-are chef ba la urit acum si asta e el e altfel, aude de la prieteniica ea a iesit la cafea cu un fost coleg sa intilnit cu o colega ce a duso la prosti si asa mai departe ea stie asta el doar aude si cearta e gata, motivu e simplu nu vorbesc impruna si nu asculta unu de altu, si el crede una ea alta si asta e