| saresipiper a întrebat:

"De ce barbatii mai in varsta se simt atrasi de tinere, chiar minore, sunt mai usor de prostit?!
Banuiesc ca nu se excita pur si simplu la vederea unui trup nematurizat... cum apare aceasta pedofilie?!
Considera ca pe baza inocentei si naivitatii acelui copil, au sanse mai mici sa dea greș cand incep sa le "vrajeasca"?
Oricum sunt oameni bolnavi grav dpdv psihic, dar asa ca si o curiozitate, avand in vedere evenimentele din saptamanile astea."

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca asa am evoluat ca specie, tinerele sunt mai fertile, nu fac avort spontan, arata mai bine la fizic

| saresipiper explică (pentru RAY):

Tinere... ma refeream la minore, adica copile de 12-16 ani. Ce sa te atraga la un corp de copil, fara forme, incat sa ai fantezii. Cat de dus sa fii?

| RAY a răspuns (pentru saresipiper):

E pedofilie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Https://www.youtube.com/watch?v=Cf1F80zyeiA

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vz filmul pe tv 1000

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect si exact este cel pe care l-ai precizat : ''Oricum sunt oameni bolnavi grav dpdv psihic'' NO COMMENT

| mihai69 a răspuns:

Da, bărbații sunt foarte ușor de prostit de către minorele de 15 - 16 ani care știu să profite de ei!

| saresipiper explică (pentru mihai69):

Invers am zis! Ele sunt, ce sa stie la 12-16 ani? Sunt naive rau

| mihai69 a răspuns (pentru saresipiper):

Dacă ai ști ce mi-au auzit urechile de la geamurile unui liceu de pe calea Griviței, de la fetele ce se hlizeau fumând pe la geamurile toaletelor... Taaaare naive... rolling on the floor
Mă tem că tu ești naiv. Vezi doar ce întrebări apar zilnic pe aici, din partea unor fete sub 18 ani.

| saresipiper explică (pentru mihai69):

Ce auzeai, spune-mi si mie?
Eu nu ma refer la genul acela de fete, specific si clarific lucrul asta, ci la fetele naive pe bune si inocente, care sunt violate - vezi situatia zilelor noastre cu cazul Caracal. La genul asta de situatie ma refer

| saresipiper explică (pentru mihai69):

Si inca o completare...copiii la varste fragede spun multe, dar nu inseamna ca si pun in practica toti! Se numeste bravura

| mihai69 a răspuns (pentru saresipiper):

Unde scrie în întrebarea de mai sus ceva despre viol?!?
Vrei musai să ai dreptate? OK - ai câștigat: recunosc, ai mintea mult mai odihnită ca mine.

| saresipiper explică (pentru mihai69):

Tot nu ai raspuns intrebarii, iar sa o repet, ei bine, asta nu se va intampla. Parerea ta nu e importanta pentru mine sincer. Si avand in vedere ca ai scris si la postarea mea anterioara pe ziua de azi, trebuia sa faci legatura cu "violul" si faptul ca aceste 2 intrebari ale meld sunt o aluzie mai mult sau mai putin evidenta la evenimentele tragice care au avut loc in urma cu 2-3 saptamani, respectiv 3-4 luni.
Dar e "grele" si e mai usor sa jignesti interlocutorul cand nu ai argumente, desigur.
Cat despre mintea odihnita, stai linistit, ca nu te intrec! La somn cu tinelaughing

| Freya1 a răspuns:

Sunt mai multe cauze.
Generațiile din ziua de azi au evoluat si sau dezvoltat mai altfel decat generația lor, plus ca la varsta lor mai înaintată nu prea au parte de o o piele fina, carne tânără, locuri mai strâmte etc.Sunt multi cu mentalitate învechită si chiar misogina ce se gandesc ca femeia e doar o... ce trebuie... si atunci de ce nu.Dar cum spuneam într-un comentariu anterior, un om matur sau in varsta ar trebui să ajute aceste fete, sa le sfătuiască si educe nu sa profite de prostia lor.

| Andreeush a răspuns:

Din păcate există și astfel de specimene.

| Plato a răspuns:

Pentru ca sunt niste libidinosi jegosi. Ba da, se excita pur si simplu cand o vad, saliveaza mosu' la nepoata, vai dezgustatori sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taci dreqq

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Te-ai simtit, pedofile?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru saresipiper):

Logic ca se uita la una tanara, doar nu se uita o acritura ca tine.

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Se vede ca te simti atacat, foarte bine.
100% ai varsta mea pe cele 3 picioare(am pus si ala din mijloc, nefunctional la tine).
Acritura e ma.ta care te-a facut bolnav psihic, adica pedofil atras de copii inocenti. V-as taia-o cu mana mea, dar ar fi prea putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poţi să ştii cu exactitate ce este în mintea unui om, mai ales în cazul unui astfel de om decât dacă îl întrebi (dar care ar recunoaşte aşa ceva sau mai bine zis care ar recunoaşte că e pedofil?) ori dacă eşti şi tu unul ca el.Probabil îl atrage inocenţa, naivitatea unui copil pe care îl poate prosti cu uşurinţă să facă anumite lucruri din cauză că a văzut că nu îi merge cu cei maturi, trecuţi de o anumită vârstă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, asa cum fetele sunt atrase de barbati mult mai mari decat ele asa si barbati in varsta. Un "mos"se simte atras de o fata de ex de 20 de ani dpdv sexual, o manevreaza cum vrea el atat sexual cat si in societate, se simte protectorul ei.Pe cand una de 60 de ani, nu mai e atat de flexibila in pat, nu mai poate sa o dirijeze el in viata.