| Marbella188 a întrebat:

De ce cand stau singura mi se face rau, am asa o stare foarte aiurea, si cand sunt plecata de acasa, sau stau cu cineva, in multime nu am nimic. parca imi pica o bomba in cap cand ajung acasalaughing...crying e naspa jur

Răspuns Câştigător
| Girlinred a răspuns:

E o problema de ordin psihologic, Se numește anxietate. In cazul tău se manifesta când ești singura. Asta probabil pentru ca ai niște frământări conștiente sau subconștiente care in momentul in care ești doar tu cu tine ies la suprafața. Când ești înconjurată de oameni sau ai activități publice, creierul tău se concentrează pe activitatea/Conversația respectiva ținând starea de anxietate ascunsa. Te sfătuiesc sa încerci sa găsești cauza acestei anxietăți, singura sau ajutata de un psihoterapeut și sa o rezolvi. Dacă mai ai nevoie de informații suplimentare sau mai ai întrebări iti voi Răspunde cu drag!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti extrovertitã, si probabil pentru ca esti fatã, eu nu suport sa stau prea mult timp cu mai mult de 5 persoane simt ca explodez laughingz

| gabriielaaa a răspuns:

Nu-ti place sa fii singura sau te-ai saturat sa fii singura in casa incearca sa vorbesti la telefon sa faci ceva care sa-ti ocupe tinpul si poate nu te vei mai simti sigura

| theillusoryman a răspuns:

Păi atunci poți să vii la mine acasă, cu siguranță te vei simți mai bine.