| Laur195 a întrebat:

De ce credeti ca o fata se comporta foarte frumos atunci cand ne vedem, este romantica etc, iar prin mesaje raspunde sec si greu, nu da niciodata prima mesaj? In momentul asta trec prin asta si ma simt oarecum frustrat

26 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

N-o mai asculta pe Gusticel. Ea vorbește din perspectiva ei de tipa pe care n-au băgat-o băieții în seamă.

Nu-i mai da mesaje și rezuma-te la văzut în viata reala.

| mgtow a răspuns (pentru LoveSleep):

Patisem ceva asemanator cu una intr-o zi am trimis vreo 5 sau 6 mesaje ea raspundea dupa 2a zi ii cer nr de telefon zice buna. Atunci am zis stand by nu am mai cautat-o deloc si acolo a ramas. Nu e bine sa te plangi dupa astea sa ofere atentie fraierii nu un om care stie ce vrea de la ele.

| SilentRain a răspuns:

Vrea să pară interesanta, doar face pe inabordabila
Meh, te place da vrea sa se joace

| Laur195 explică (pentru SilentRain):

Si ce ma sfatuiesti sa fac? Nu prea experienta cu fetele laughing Nici mesaje incontinuu nu pot sa-i dau ca o sa zica ca sunt disperat

| SilentRain a răspuns (pentru Laur195):

Invit-o la un suc, plimbare
Fi direct cu intențile tale
Încerca să pari sigur pe tine

| Emma30555 a răspuns:

Poate nu i place sa vorbească pe mesaje prea mult timp, poate nici nu are atât timp sa stea cu telefonul după ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti da mesaj prima ca sa vada daca iti pasa de ea. Asa ca da-i tu mesaj primul, ca asta si vrea fata, nu o sa pari disperat

| Laur195 explică (pentru anonim_4396):

Eu as vorbi cu ea 24 din 24 dar cand vad ca imi raspunde parca in scarba imi pierd toata energia happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laur195):

Asa e la inceput... tu insista acolo cu mesajele, dupa un anumit timp nu iti va mai raspunde in scarba laughing

| Laur195 explică (pentru anonim_4396):

Ori isi revine ori ma lasa cu seen de tot laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laur195):

Da-i un telefon atunci

| SilentRain a răspuns (pentru Laur195):

Nu face prostia sa ii scrii mereu, joacă-te și tu puțin
Nu-i mai scrie sa vezi te caută

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@lovesleep
mananci r*hat cu lopata

| Mopmop a răspuns:

De cat timp esti cu ea?

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Poate nu ii place sa vorbeasca prin mesaje sau poate vorbeste cu mai multi tipi prin mesaje si nu are vreme sa iti raspunda, numai ea stie. Dar ce ai putea face ar fi sa incerci sa te intalnesti cu ea fata in fata cat mai des. Si mai fa pauze de la scris. Las-o 2 zile fara sa scrii nimic si vezi ce reactie are. Poate o bagi prea mult in seama si face pe interesanta. Si daca vede ca o ignori putin o sa iti scrie ea tie.

| SociopatuI a răspuns:

E pe interes.
Cand e cu tine, isi canalizeaza concentrarea asupra persoanei tale si nimic nu o poate distrage.
Acasa la ea mai are de raspuns si altor baieti in acelasi timp in care converseaza si cu tine.

| Laur195 explică (pentru SociopatuI):

Deci mai pe scurt, sa ii dau pace sa ne vedem fiecare de treaba lui, nu?

| SociopatuI a răspuns (pentru Laur195):

Nu chiar. Mai degraba fa pasi mai mari catre ea. Grabeste lucurile in limita bunului simt pentru a elimina adversarii. In 2021 greu mai gasesti pizdache.

| Laur195 explică (pentru SociopatuI):

Da mi te rog sfaturi cum as putea sa i ''elimin'' pe adversarii astia..Nu am deloc experienta cu fetele

| SociopatuI a răspuns (pentru Laur195):

Eu is mai virgin decat tine laughing laughing
Pai fi mai romantic. Flori, comporta-te frumos, tinete scai dupa ea. Chiar si cand te respinge tu fi in continuare. Am descoperit faptul ca aceasta abordare le face sa se indragosteasca intr-un final. Am vazut destul de multe astfel de situatii chiar aici pe TPU, si culmea, fetele dupa deveneau ale naibii de geloase si iubitoare. Dintr-o femeie care te respingea ajungea o femeie care are crize de gelozii gandindu-se ca poate ai pe alta. Sunt niste secrete pe care daca le aflii... orice femeie poate fi a ta.

| SoareDaniel a răspuns:

Nu e evident, te foloseste ca pe prost... zi mersi ca nu te face de bani cum a patit un prieten pana i s-a dat papuci cand respectiva i-a zis ce vrei sa mai fac cu tine ca numai ai bani laughing

| SoareDaniel a răspuns:

E ciudat totusi, cum tu care ai pus intrebarea nu iti dai seama ca aia te manipuleaza cum vrea poola ei, gen lasa bah ca asta e idiot il joc cum vreau eu imi face poftele pe afara si in online ma delectez cu ai mei si pe el il tratez ca pe un gunoi! trebuia sa ii dai jet de la prima intamplare, acum nu o mai scoti la capat daca a vazut ca esti prost si a vazut ca tine! SUCCES

| SoareDaniel a răspuns:

Nici nu dai detalii cum trebuie, se comporta romantic pe afara, dezvaluie ce faci o duci la suc la restaurant in parcul de distractii pe banii tai zilnic, daca raspunsul e DA e absolut evident ca te joaca pe picioare! si asa daca o lasi fara sa ii mai scrii peste un timp o sa faca pe victima sa mai traga iar de pe tine, ca asa fac toate doar sunt niste curve ordinare

| Iunicu a răspuns:

Dacă este ok când vă întâlniți, nu îți bate capul cu răspunsurile la mesaje.
Ți-ai pus vreo clipă întrebarea dacă nu cumva părinții ei îi controlează telefonul?
Poate că vrea că ei sa nu știe că te place. Poate că se teme că nu o să se mai poate vedea cu tine dacă părinții ei o prind cu mesaje dulci către băieți.

| gritt a răspuns:

Nu toata lumea isi da seama ca e seaca, o prietena pune mereu Ok la orice dar o cunosc si stiu ca nu cu intentia de a fi seaca scrie asa. Asa e stilul ei. Si eu aici il sacai pe LoveSleep ca sunt anonima, dar daca il aveam pe Insta probabil nu ii scriam niciodata pentru ca mereu simt ca deranjez