| ßέßέ a întrebat:

De ce credeti ca simt nevoia baietii / barbatii sa insele? pana acum n'am putut intelege.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10motive pentru care barbatii inseala:

1. Mai mult sex (uneori din cauza insatisfactiei sexuale din cuplu)

2. Varietate sexuala (ca urmare a curiozitatii de a cunoaste alte persoane)

3. Orgoliu (au nevoie de certitudinea ca sunt mereu atractivi pentru sexul opus)

4. Satisfactia pe care o ofera jocul seductiei

5. Ocazie (daca se iveste oportunitatea, nu isi ingaduie sa refuze)

6. Sabotaj pentru relatia de cuplu (caracterul duplicitar implica riscuri, iar riscurile sunt o provocare)

7. Razbunare (fie pentru ca e marcat de o relatie anterioara, fie pentru a 'rasplati' 'bunavointa' partenerei)

8. Adictie sexuala (interpretata ca boala)

9. Sentimentul eliberarii

10. Satisfactia de a fi reusit sa fie persuasiv, in contextul adaptarii permanente la 'cerintele' sexului opus.

25 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Http://www.eva.ro/......1671.html;
ai aici mai multe informatii; oricum barbatii o fac din acelasi motiv pentru care o fac si femeile;).

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Doar băieţii? Mai generalizează. Bagă şi fetele happy

| Crisu_8081 a răspuns:

Pentru ca barbatii "este" niste animale si niste porci! Si, din cate stiu eu, animalele masculine nu se imperecheaza doar cu o singura femela.

| ßέßέ explică:

Nu m-am referit ca femeile nu inseala whistling sa nu exageram :d. da era o simpla intrebare prin care voiam sa vad parerea fetelor dar si baietilor deopotriva. oricum mersi pentru raspunsuri happy

| andreii2 a răspuns:

Probabil ne gandim ca nu facem rau persoanei iubite daca ne distram putin cu alta fata.
Si fetele inseala.:p

| dydy22 a răspuns:

Pai vor sa caute ceva nou, cauta in alta parte ceva care iubita nu i poate oferi, parerea mea ca baiat, sincer nici eu nu i inteleg sunt baiat dar nu am fost nici o data la alta bine imi ofera iubita tot ce este mai bun, dar chiar daca nu aveam ce imi doream tot nu m aduceam la alta, dar asta este acum nu mai am acea persoana si tot nu umblu din floare in floare caut persoana potrivita

| Ruxyana a răspuns:

Ceau
unii baietii au fost inselati si vor sa aplice aceeasi lectie si celorlalte fete care n'au nici o vina ca ei au suferit in trecut...
altii vor sa para macho...shmecherii...
altii fac asta ca sa ii arate fetei pe care o iubeste ca si ea tine la el...aratun'dui ca va devenii geoasaa...eu am patit asalaughing.
baietii.cine ii intelegelaughing
eu nuuu:X:Xlaughing

| mihaela_7915 a răspuns:

Ori nu primesc ce vor... ori nu iubesc cu adevarat.parerea mea e ca o persoana care iubeste cu adevarat nu inseala.

| MidnightLady a răspuns:

Din aceleasi motive pentru care o fac si femeile. Dar de ce majoritatea e indoctrinata cu ideea ca numai(sau mai mult) barbatii insala?

| Atotstiutorul a răspuns:

Din acelasi motiv din care si fetele/femeile inseala!

| zanesiprintese a răspuns:

Cineva mi-a spus(un barbat) ca este instinctul animalic...

| ● Ďعw a răspuns:

Pentru ca se simt mai cool dupa parerea lor daca fac o fata sa sufere.si le place din cata am observat sa discute treaba asta si cu prieteni ca sa te faca de ras ceva de genu...si de obicei inseala pentru ca nu le ofera una ceva.si carede ca gaseste la alta...

| Fllly a răspuns:

1. daca nu li se ofera tot ce vor
2. daca nu sunt satisfaqtsi bine
3.se crede mai smecher daca inseala
4. vor mai multa experientsa

| BUFU_7128 a răspuns:

Sa fie jmecheri, asa vor sa apara ei, sau, daca nu le oferi ce vor, se duc la alta care face astatongue

| Aerosmith a răspuns:

Pentru ca vor ceva nou, si atunci cand au ocazia, profita. In general, se cam plictisesc. Depinde de persoana.

| zuzu_4658 a răspuns:

Pentru ca ei se satura la un moment dat de aceeas p... intelegi uh...
si asa sunti toiistraight face

| ZeroBarat1 a răspuns:

Vor sa cunoasca cat mai multe tipe,

| ZeroBarat1 a răspuns:

Atat ne tot criticati. dar pana cand! dar voi fetele sunteti toate perfecte laughing?

| mpw a răspuns:

Dar voi de ce simntiti nevoia sa ne inselati. voi femeile sunteti mai rau ca noi barbati daca nu ati fi voi nu am avea cu cine sa inselam voi ne corupeti

| Đοαr eu şi ατâτ ♥ a răspuns:

Pt ca se plictisesc repede. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii (sau majoritatea) baieti cred ca isi demonstreaza virilitatea si sunt mai "cool" daca au cat mai multe fete/femei. De aceea, la adolescenta in special, inseala in general pentru ca vor sa experimenteze cat mai mult, dar nu vor sa renunte la relatia stabila pe care o au. La maturitate sunt altele cauzele... pot fi intr-adevar de natura biologica (o predispozitie naturala spre a insela), dar pot fi si de alte naturi. Uite cateva exemple... cand simte ca sotia nu il mai intelege, cand nu mai au impreuna o viata sexuala, cand nu se vad perioade lungi de timp (cum se intampla cand unul din cei doi este plecat la munca in alta tara). Unii inseala si pentru simplul fapt ca au ocazia si considera ca sotia nu va afla niciodata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu ai pus problema corect. De ce crezi ca doar barbatii simt nevoia sa insele? Femeile nu? Pe ele nu le iau "caldurile" cand vad patratelele unui tip in slipi intr-o perioada mai rece din relatie? ma rog, altele chiar si in absenta unei perioade reci din relatia cu persoana iubita...
Eu cred ca toata lumea a simtit, simte sau va simti cel putin odata in viata nevoia de a-si insela partenera.
Dar pana de la a simti, la a face, e cale foarte lunga, pentru unii chiar imposibila.
Cel putin eu nu concep cum poti insela pe cineva pe care iubesti cu adevarat, oricat de ispititoare ar fi tentatia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un atribut al masculilor de a-si imprastia gena.Sta in instinctul animalic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare vorbeste in numele lui...

| gilet a răspuns:

Da' femeile de ce simt nevoia? smug