| Dornaaaa a întrebat:

De ce credeti ca sunt unii barbati introvertiti? Si cum i putem face sa schimbe asta? Iubitului meu i s-a intamplat cv in copilarie si de atunci. zice ça a ramas asa

6 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Expunandu-i treptat, fara a forța lucrurile la o viața socială mai activă. Nu e garantat însă că va merge. Unii sunt așa și așa rămân. Atenție, a fi introvertit nu trebuie considerat a fi un handicap social. Nu e o afecțiune pe care trebuie neapărat să o tratezi, poate fi pur și simplu o caracteristică a personalității cuiva.

| LordCristobal a răspuns:

Ca asa e felul lor de a fi, introvertitii nu sunt asa ciudati asa cum societatea îi caracterizează.Pur si simplu nu le plac gastile mari si nu pot sa aiba o chimie cu oricine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul tău sigur nu are nimic și i se pare lui că acum e așa din cauza copilăriei.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Faptul ca esti introvertit nu trebuie considerat un defect, asa este personalitatea anumitor persoane.Problema la iubitul tau este alta, este posibil sa fie depresiv mai degraba, si confunzi cu personalitatea introvertita.Cei care sunt depresivi nu prea ii cunosti la prima vedere, iti recomand sa urmaresti simptomele persoanelor depresive si atunci iti dai seama despre ce vorbesc, si faci dupa comparatie cu caracterul iubitului tau.Cam asta se intampla de obicei cand esti expus la un stres major, sau la o trauma cum a patit iubitul tau, dar cum ti-am mai spus citeste care sunt simptomele depresiei pentru ca sunt mai multe cauze.Ideal este sa consulte un psiholog, numai el este in masura sa judece situatia, si daca il descopera ca are depresie o sa ii dea un tratament si o sa il cheme la consiliere psihologica in repetate randuri cu scopul de a-l ajuta desigur.Multa sanatate!

| MariannN20 a răspuns:

Naspa cand cineva zice "am ramas asa" frate, daca nu iti place cum esti schimba-te si gata
e urat faptul ca sta si se plange zicand " am ramas asa " in loc sa faca ceva!
eu zic sa vorbesti cu el, Nu zic sa il faci sa se schimbe pentru ca nu poti face asta niciodata cu cineva sa se schimbe pentru tine, Noi restul nu ar trebui sa ne schimbam pentru nimeni in lumea asta, cine te place te i-a asa cum esti tu si gata!