| Loredana96 a întrebat:

De ce doare atit de mult? De ce nu e cum vreau eu? De ce e indiferent? Am luptat mult sa fim impreuna.Pentru ca eram cei mai buni prieteni dar peste un timp mi-am dat seama ca ceea ce simt eu pentru el e ceva mai mult decit simple sentimente de prietenie.Cind a aflat ca il plac ma ignora.Am iesit cu el in oras si nici nu am stiut ce are el de gind sa faca, m'a apucat de mana, deodata am simtit foarte multi fluturi in stomac, nu stiam ce sa fac. Dar vorbeam mai departe. Vorbeam intruna.Era vara, ne'am asezat pe iarba in parc, deodata el s-a culcat pe picioarele mele, eu l'am privit si am zimbit.De atunci mi-am dat seama ca se incepe o noua viata.Totusi nu era ca inainte, cind eram prieteni el glumea cu mine, vorbea intruna decind sintem impreuna nu e ca inainte.Sintem impreuna pe facebook. Dar mi se pare ca e prea indiferent, eu ma gindesc ca el se gindeste :,, Daca o sa o pierd, nu e mare strasnicie ca repede imi gasesc alta"
Spun asta pentru ca e foarte popular pentru ca e bogat (dar eu chiar il iubesc si nu sint cu el pentru bogatie, pentru ca si eu nu sint mai prejos cind e vorba de bani)are ochi albastri, si are ceva ce te atrage.Multe fete ma invidiaza, si vor sa fie cu el si de asta si mi'e frica sa nu ma lase, pentru celelalte fetecrying
cu 2 saptamini in urma o prietena Alina l-a intrebat pe el: Esti impreuna cu Iana? El a spus:Nu
Alina mi-a spus asta mie dar eu nu m-am suparat pentru ca stiam ca el nu vrea sa stie toti ca sintem impreuna. Dar acum e culmea.Cu 3 zile in urma o alta prietena Laura a spus ca au vorbit... ea ii spunea ca ii este dor de prietenul ei care e plecat in Franta si l-a intrebat pe el: "Tie ti'i dor de cineva?" Iar el a spusbig grina, de Roxana( ea e verisoara mea, lui i'a placut de ea inca demult) Laura la mai intrebat iti place de Lory iar el a tacut, dar de Roxana? El tot a tacut.
Lucrul asta m-a cam pus pe ginduri.Pe 14 februarie am esit la o cafea si asa printre vorbe l'am intrebat daca a mai vorbit cu Roxana iar el a spus: Da mai vorbim din cind in cind. Iar eu am tacut si mi s'au implut ochii de lacrimi (Ma urasc pe mine ca sint prea sensibila, pling foarte repede, si chiar si in fata lui cind el face ceva care ma doare. Urasc asta!) El a vazut si m'a intrebat ce e? Iar eu am tacut el m-a apucat de mana si a spus: Nu o iubesc pe Roxana! Intelege odata!
Iar eu am spusbig grina dar... si am vrut sa continui sa spun ca stiu ce a vorbit cu Laura, dar el m-a intrerupt si a spus:tssstt in sensul de "Taci".
Aseara i'am scris: Te folosesti de mine? am vrut sa vad ce imi va raspunde iar el a scris:What? si eu i'am spus ca m-am incurcat am vrut sa ii scriu altcuiva.
Mi; e atit de frica sa il pierd, tin atit de mult la el.crying
Ajutor.

6 răspunsuri:
| anniebox16 a răspuns:

Nu fii fraiera.pentru ca pana la urma tot o sa va despartiti. Ce crezi ca o sa stati toata viata impreuna? Nu! Pana la urma tot o sa va despartiti! Sincer iti zic sa il lasi in pace,sa nu te mai umilsti si mai ales sa plangi in fata lui. Chiar daca el e frumos,poate ca u esti mai frumoasa decat el si poate ca altii baietii ar vreasa stea cu tine. Lasa-l pe el sa te caute, sa te sune si fii mai indiferenta. Lumea e plina de baietii! Viata merita traita! in niciun caz nu trebuie sa suferi dupa un baiat, dimpotriva el trebuie sa sufere dupa tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te putem ajuta. Incearca niste telenovele pe antene si tvr, ei sunt specialisti in descalcit situatii de-astea complicate, cu verisoare, frati gemeni de care nu stie nimeni nimic, fiind rataciti la nastere, etc...
sau mai bine las-o sa curga asa cum e, si bucura-te de ea. Optimistii, daca nu dau inselati mai multi, ca procent, macar dau unii mai relaxati, statistic vorbind.

| Valentyna290497 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, desi al meu mia demonstrat foarte mult ca ma iubeste. Sfatul meu e sa il faci sa se indragosteasca de tine si sa nu te dai batuta pentru nimic in lume, nu merita. Si daca afli sigur ca nu tine la tine asa cum vrei tu asta e. Ii spui tu pa sa nu aibe timp sa iti spuna el si iesi imediat cu altcineva. daca va fi gelos e clar ca te iubeste (in felul lui) va impacati si incerci sa il schimbi. Asta mi se pare cea mai buna metoda. Fii tare! Nu te lasa invinsa de gurile rele!

| Loredana96 explică (pentru Valentyna290497):

Cum sa il fac sa se indragosteasca de mine? Sa sa trezeasca din somnul lui lung si dulcecrying

| Valentyna290497 a răspuns:

Poarta-te cum vrea el, arata-i ca il iubesti, ca meriti iubirea lui, ca esti facuta pentru el,

| xxx123 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva cat de repede posibil, stati amandoi fata in fata tu spune-i tot ce iti trece prin cap(suflet) da NU PLANGE o sa il enervezi numai sau si mai rau o sa te lase balta. fii calma si hotarata, spune-i ce simit si fa-l consitent de faptul ca in cazul in care el nu simte acelasi lucru te-ar putea pierde.
nu asculta de toata lumea, esti sigura ca ceea ce ti-au spus prietenele tale e adevarat? sau cine ori fi raised eyebrows nu te ambala stai calma si fii sigura pe tine indiferent de ce se intampla. nu plange in fata lui nici daca e ceva de viata si e moarte, unii pot profita de naivitatea ta si de sincerele tale sentimente.

sper ca ti-am fost de ajutor...