| alexex a întrebat:

De ce dragostea nu e tot timpul reciproca? iubesc o fata foarte mult, si ea m-a iubit dar acum deja nu cred aceasta, a fost si o despartire, care deja dureaza jumate de an, tot acest timp am tinut legatura, neam vazut, auzeam din partea ei ca nu mai vrea sa fie cu mine, dupa ce urma ca iear ma suna si iear ne vedeam, si imi spunea ca sunt numai a ei, asa sa intimplat deja de vreo 6 ori, despartire/impacare, de ce asa ea se poarte, si stiu ca nu isi doreste alta persoana sa intilneasca.

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Draga Alexex, parerea mea este ca ar fi mai bine sa lasi balta aceasta relatie care dupa cum ne relatezi a avut numai de suferit, nu vezi ca fata se joaca cu sentimentele tale, ti-a prins punctul slab si te joaca cum vrea ea, este mai bine sa-ti gasesti alta fata si sa nu mai pui suflet in relatie pana cand nu vei vedea ca respectiva merita, incearca sa tratezi persoana de langa tine asa cum te trateaza si ea.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Parerea mea este ca aceasta fata este foarte tanara si imatura, nu stie ce-si doreste. Te place, nu are sentimente profunde fata de tine, nu-i pasa de sentimentele tale. Te tine in sah, nu vrea sa te piarda fiindca se teme ca ar ramane fara admiratori, dar nici nu te considera destul de bun ca sa-ti acorde atentie sustinuta. Mai bine gaseste-ti alta, dupa ce iti vindeci ranile produse de aceasta.

| SweetCandy a răspuns:

Spune-i odata pentru totdeauna ce iti doresti, ce fel de relatie vrei si ce asteptari ai de la ea...
astfel va exista si posibilitatea sa primesti un raspuns negativ, insa decat sa te chinui si sa iti pui o groaza se intrebari mai bine hotaraste-te ce vrei sa faci...happy

| marsy a răspuns:

Mda. ar trebui sa renunti la aceasta relatie. ca nu e in folosul tau... iti provoaca mai multa suferinta. Vb cu ea sh spune-i ori e cu tine. ori te lasa in pace... Bafta. si nu uita k sunt fete care vor sa fie cu tine love struck
sh multe persoane care sufera tot din acelasi motiv care si tu.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca a descoperit ca tu o iubesti mult si acum se joaca cu sentimentele tale.Ca sa vezi daca te iubeste fai o scena de gelozie s-au creiaza un zvon ca ai o alta prietena, si vei vadea comportamentul ei.

| sorin a răspuns:

Cauta pe altcineva sa te merite.

| SpikE a răspuns:

Imaturitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O relație cu suișuri și coborâșuri.
Ochii care nu se văd, se uită.
Lumea nu a început cu ea sau se va termina cu ea.
Din cele postate de tine, un lucru este foarte clar și limpede: ești îndrăgostit până peste cap de ea.
Ce este trist: îți dorești enorm de mult să te bucuri de dragoste, însă iubirea nu este împărtășită și de ea.
Nu poți trăi în trecut doar de dragul ei și a amintirilor ei care te urmăresc peste tot, ci ești în prezent pentru a găsi mare dragoste alături de o persoană care întradevăr să te merite în viitor.
Mergeți fiecare pe drumul său, ai o singură viață și un timp. Așadar, prețuieștele că sunt unice în viața ta.
Dragostea asta ce face din om,... oofff!
Pa, pa.

| tynaoana a răspuns:

Alex. nu te lasa descurajat. ai o viata inainte. si crede-ma ca fiecare picior in fund e un pas inainte. o sa mai treci prin astfel de incercari are vietii. insa ele o sa te maturizeze si o sa iti dai si tu singur seama ce fel de persoana o sa vrei lanaga tine. o sa iti poti stabili singur niste criterii si niste maxime dupa care o sa alegi urmatoarea ta pereche. nu pereche. urmatoarea ta iubita. si o sa afli singur daca ea o sa fie perechea ta. nu te descuraja si si demn si ai respect de sine. si nu te lasa calcat in picioare

| alexex explică:

Imaturitate- posibil, ea are 21 si eu 21, experienta putina am in comportamentul cu o fata, imi pare uneori ca se considera mai superioara mie, macorecteaza permanent, e o fata corecta in toate, am si greshit, dar tin foarte mult la ea, sincer nu am inselat-o niciodata chiar cind am fost si despartiti.

| alexex explică:

Stiu ca nu procedez corect dar o iubesc mult, ma agat de orice lucru minor sperind ca este un semn de iubire din partea ei.