| anonim_4396 a întrebat:

De ce Dumnezeu nu a facut femeia si barbatul egal din punct de vedere al placerii sexuale?
Ma refer aici ca femeia simte placere mai intensa si plus ca isi da drumul si de mai multe ori, de exemplu in filmele po*no ea geme mai mereu.
Daca nu e adevarat ce spun, lamuriti-ma sa inteleg, poate am trait eu intr-o minciuna pana acum laughing

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ne clarificăm ce sunt emoțiile. E-moție, legat de mișcare, motus.
Nu există e-moție pur intelectuală. Dimpotrivă, orice e-moție are efectul ei, conexiunea lui în corp, la toate nivelele și la toate celulele.
Ori bărbatul este partea activă care se mișcă, descarcă e-moțiile in mișcare, iar femeia are nevoie de alte canale de descărcare a e-moțiilor, și unul din acesta sunt sunetele emise prin activarea coardelor vocale.

29 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e adevărat ce spui, și nici filmele porco nu spun adevărul.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Dar spuneti-mi dvs. realitatea, sa inteleg si eu

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poți compara ceea ce simte un bărbat cu ceea ce simte o femeie, ei simt diferit. Iar nivelul plăcerii depinde de starea fiziolofică a fiecărui individ în acel moment, ea nu este aceeași pe timpul desfășurării actului, știm doar că este în general maximă la final. Astfel, nu am cum să definesc eu realitatea în acest caz pentru dta.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Interesant cum a ti explicat, de la faptul ca ele gem de asta ma tot intrebam, dar este posibil sa scoata sunete si de la emotii? Sa simta emotii mai mari ca barbatii?

| Glenky a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e fetish-ul majoritatii masculilor heterosexuali. Sa auda femeile in filmele porno cum gem ca niste animale sau de zici ca le baga cineva un ac sub unghie.

| anonim_4396 explică (pentru Glenky):

Am inteles pai si pana la urma de ce parere esti? Ele se si exteriorizeaza mai rau? poate de aceea mai gem sau etc,

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Foarte bine explicat, putem vorbi in alta parte? puteti sa-mi dati in privat Facebook sau ce utilizati dvs. sa vorbim mai in detaliu, mi-as dori sa ma lamuriti legat de multe aspecte. Multumesc!

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am cont Facebook, dar nu agreez, nu prea utilizez. Putem vorbi prin mesaj privat aici sau prin felicitare.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

OK aici, ca nu merge in privat. Practic ca sa inteleg si eu, placerea este aceeasi dar sub forme diferite, dar atunci femeiile de ce gem? pentru ca ele se exteriorizeaza mai mult? de exemplu ele isi descarca emotiile prin plins, in schimb barbatii nu plang, am inteles bine? asta este diferenta?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Mi-a mai spus un amic ca cica femeile ar simti placere mai mare ca vaginul lor e mult mai mare fata de ''capul'' penisului la barbati, are sens ce spune?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are.
Femeia simte plăcere când pereții vaginului sunt excitați de frecarea cu penisul, cu capul penisului. Când există diferențe mari între dimensiunile celor două organe aceasta nu se întâmplă.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să înțelegi ce este râsul și plînsul. Sunt descărcări ale emoțiilor. E-moție egal e-mișcare, miscare a corpului, a mușchilor corpului. Cade cineva pe jos, că se împiedecă. Începi să râzi. De ce. Creierul tău știe că s-a lovirt și asta doare. Și este pe jos într-o poziție de insecuritate, deci vulnerabil. Și fiindcă trăiești această dramă a lui, empatizezi. Primejdie, deci risc a vieții, deci nevoia de luptă. și începi să respiri adânc și des, ca să umpli mușchii cu oxigen, și dacă ai gura larg deschisă pentru asta se excită și corzile vocale și apare sunetul ha-ha-ha. Prin sunet comunici cu alții și încep să râdă și ei. Dar sunt emoții atât de intense încât sunt incomunicabile și depășesc faza la care ar excita mușchii și se consumă pe alte căi interioare. care generează lacrimi, cu toate că plânsul poate fi și în hohote. Astfel plânsul nu este doar de durere și nefericire poate fi și din cauză de bucurie sau fericire foarte mare.
Era un cântec.
...Și când la pieptul meu te strâng,
De fericire plâng.
Deci nu din cauză că ele ele exteriorizează mai mult emoțiile, ci fiindcă ele se mișcă mai puțin în cursul actului. și au nevoie neapărat să exteriorizeze aceste e-moții, și o fac prin vocalizare, râs sau plăns.

Ca pe o stea eu te-am cules
Din mare, prima mea iubire
Și mării i-am adus ades
Câte un vers de mulțumire

O iubesc, căci mi te-a dăruit pe tine
Și doresc să-i spun că de atunci

Cu tine râd, cu tine plâng
Trec marea nopților cu tine
Și ziua o aprind din zori
Când mă trezesc de dor

Cu tine ascult, cu tine cânt
Scriu versuri pe nisip cu tine
Și când la pieptul meu te strâng
De fericire plâng
~ ~
Pe malul mării m-a chemat
Cândva iubirea mult visată
Și marea-n valuri a păstrat
O clipă luna nemișcată

Azi iubesc și raza ce s-a stins a lunii
Cât doresc să-i spun că de atunci

Cu tine râd, cu tine plâng
Trec marea nopților cu tine
Și ziua o aprind din zori
Când mă trezesc de dor

Cu tine ascult, cu tine cânt
Scriu versuri pe nisip cu tine
Și când la pieptul meu te strâng
De fericire plâng

La, la, la...
https://lyricstranslate.com/ro/sara-montiel-cu-tine-lyrics.html
https://www.youtube.com/......tps?/watch

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Mercii mult chiar sti sa explici, mai bine ca oricine de aici! o singura nelamurire a mai ramas aceea care mi-a spus-o un amic, ca ele simt placere mai mare datorita faptului ca vaginul e zona de excitare este mult mai mare spre deosebire de la noi...

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce susțin că nu este așa.
În stare ne excitată, vaginul nu este un loc gol și larg, ci părțile lui sun pliate unele peste altele. În stare excitată, pereții vaginului se umplu cu sânge și dobândește forma cilindrică. Mai sunt acolo niște glande sercetoare care îl lubrefiază. Cănd este penetrat, el este relativ elastic și se deschide, lărgește, atât încât să se potrivească cu grosimea falusului. Astfel zona de excitare este aceeași la dimensiune la ambii, nu este mai mare la ea. Asta știu eu, din experiență, nu din teorie. Dacă alții știu altceva mai bine ca mine, nu mă supăr. Semnat Bulă Senior, cu 37 de ani pe fiecare picior.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să ne clarificăm ce sunt emoțiile. E-moție, legat de mișcare, motus.
Nu există e-moție pur intelectuală. Dimpotrivă, orice e-moție are efectul ei, conexiunea lui în corp, la toate nivelele și la toate celulele.
Ori bărbatul este partea activă care se mișcă, descarcă e-moțiile in mișcare, iar femeia are nevoie de alte canale de descărcare a e-moțiilor, și unul din acesta sunt sunetele emise prin activarea coardelor vocale.

| Freya1 a răspuns:

Tu nu prea sti ce vorbesti dar iti vei da seama cand vei avea si tu o viata sexuală.
Filmele porno sunt o exagerare si de multe ori în viață e invers fata de ce vezi acolo.Adica rar sunt femei ce pot avea orgasm multiplu.In mod normal chiar daca pe o femeie o tine un orgasm mai mult cu o secundă decat pe bărbat nu au sau nu pot avea atat de des pe cum au bărbații. Femeile de cele mai multe ori au nevoie de preludiu înaintea unui act ca sa poata avea orgasm si marea majoritate cel putin la un timp nu prea au mai mult de maxim unu pe zi.
Filmele sunt facute in asa fel incat sa te excite pe tine, sunt filmate in mai multe rude sau zile si gemetele sunt de multe ori strict pentru a crea placere privitorului.

| Nemessys a răspuns:

De ce nu-l intrebi pe dumnezeu?

| raMLesS a răspuns:

As vrea si eu sa am orgasme multiple laughing rolling on the floor
Din pacate am unu singur, si pe ala cand il am fac ca urangutanu.

Ești bărbat?
Bărbații au orgasme multiple.
Păcat că nu te aflii în cei 7%. Mai aruncă zarul o dată.

https://doi.org/10.1016/j.sxmr.2015.12.004

| raMLesS a răspuns (pentru Unknownzgw):

Tu esti barbat?

| anonim_4396 explică (pentru Unknownzgw):

Sincer am avut o singura data unul, nu stiu cum am reusit laughing gen am continuat sa ma masturbez si a mai mers odata, deci posibil sa ma aflu laughing)) daca asta a fost.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Chiar ca trăiești într-o minciună laughing

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaDeea221998):

Adica? Explica! Eu nu am pus intrebarea la misto cum se interpreteazahappy

| Cineva797406016386 a răspuns:

Întreabă maimuțele de ce au evoluat așa

| Glenky a răspuns:

Din ce am citit, un orgasm pentru femei e de 3 ori mai plăcut în cazul bărbaților. Poate nu-s egali din punct de vede al placerii sexuale dar pana la urma femeile trebuie sa suporte menstruatiile lunare si durerile nasterii cat isi freci tu maciuca fara griji.

| anonim_4396 explică (pentru Glenky):

Dar ca terminatii nervoase care simte placere placere mai mare in timpul frecarii?

| Glenky a răspuns (pentru anonim_4396):

Conform studiilor, tot femeile dar pana la urma depinde de la persoana la persoana.

| anonim_4396 explică (pentru Glenky):

Ce ma indignase pe mine era ideea ca ele mereu gem, si de aici a pornit curiozitatea mea, poate nu e neaparat diferenta asa mare... poate ele doar imita asta, nu stiu...

| Ddeks a răspuns:

Filmele porno sunt facute intentionat ca sa te excite, în viața reală nu e chiar asa...bine normal ca mai geme dar in filmele porno sunt foarte exagerate, da la fel cum o femeie geme sunt si uni baieti de gem depinde de persoana, sau poti sa încerci sa faci sex anal cu un baiat poate gemi si tu si o sa iti placa mai mult (vb serios, nu am o problemă cu gay❤)

| anonim_4396 explică (pentru Ddeks):

Poate sa incerc asta doar cu o femeie astalaughing)cu un baiat in nici un caz. Dar nu stiu cat de deschise sunt femeile legat de orgasmul prostatic