| vicatih a întrebat:

De ce dupa ce fac dragoste cu el, ma simt balonata?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

De la excitație, poate se inflamează ovarele un pic

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, dupa ce faci sex, ar trebui sa te simti fericita si relaxata...
Nu are sens ceea ce simti, decat daca nu ai baut prea multe bauturi gazoase inainte sa faci sex laughing
Sexul nu imbaloneaza, dar te poate lasa insarcinata si "imbalonarea" asta, dureaza 9 luni, pana te dezumfli.

| vicatih explică (pentru Violleta2022):

Dar dacă ramii insarcinata la cit timp după contactul sexual te simți balonata?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru vicatih):

Sarcina formata in urma unui sex neprotejat si instalata prin nidatie in endometrul existent in uter NU provoaca si nici NU va produce balonare in nici un caz si in mod sigur absolut niciodata. Balonarea daca intr-adevar se produce/apare este rezultatul unei afectiuni interne care nu are absolut nicio legatura cu sarcina. Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns (pentru vicatih):

Sarcina nu produce imbalonare! Trebuie sa intelegi asta!
Mancarea si baututa produc imbalonare!
Nu mai asocia sarcina cu imbalonarea, ca nu au nici o legatura.
Sarcina se fixeaza in uter, imbalonarea se produce pe intestine. Doua organe diferite, fara legatura intre ele si fara sens ceea ce spui tu.

| IoanaPrim2 a răspuns (pentru vicatih):

Cateva saptamani