| LuccaToni a întrebat:

De ce dupa ce ma masturbez ma simt molesit si uneori chiar nervos?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentur că prin ejaculare și eliminarea spermei pierzi multe vitamine și minerale, deci e normal să fii obsit.

| doctorandus a răspuns (pentru Adry05):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

Vrei sa pui la loc substantele pierdute prin ejaculare? Mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt, pe urma bea o lingura de apa.

O femeie produce intr-o zi de alaptare in medie (ca aport de calorii) cat produce un barbat in 841 de ejaculari (socotind ca 1 ml lapte matern are 0.7 Cal, iar 3.4 ml sperma au 0.7 Cal).

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de masturbare mananca 10 grame de slanina sau 24 grame de paine.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca esti prea micuti si suprasoliciti corpul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fă cu o fată, ca să te simți voios și relaxat.

| LuccaToni explică (pentru sadrian46):

Daca as arata destul de bine pentru o fata.

| sadrian46 a răspuns (pentru LuccaToni):

Arăți.

| RAY a răspuns (pentru sadrian46):

Nici una nu face sex gratis

| sadrian46 a răspuns (pentru RAY):

Asta din cauză că nimic nu e gratis pe lumea asta, iar nu din alte cauze mai puțin onorabile.

| mihai69 a răspuns:

Pentru că e o reacție normală a organismului, după sex. (mă rog, mai puțin partea cu „nervos", dar aia o fi pentru că ai făcut sex de unul singur...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Molesit ești pentru ca ai depus efort, nervos poate pentru ca în loc sa faci sex cu o fata, te-ai masturbat

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Moleșit pentru ca te eliberezi intr-o oarecare măsură, iar nervos probabil din motiv că ai facut-o de unul singur

| pinkyypromise a răspuns:

Moleseala aia e doar starea de relaxare, care e normala dupa un astfel de act
Nervozitatea nu.