| adiuca a întrebat:

De ce dupa un contact sexual pe baieti ii doare capul penisului? E normal? precizez nu intotdeauna...

Răspuns Câştigător
| ionesccatalin a răspuns:

Ptr ca penisul lui nu este destul de tabacit..adica nu are prea multe raporturi sexuale la activ. peste 5-6 ani daca face sex regulat n-o sa mai simta asta.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa acte sexuale mai dure sau daca fata nu a fost destul lubrefiata si penisul a fost "raschetat" la penetrare. Pielea de pe capul penisului e foarte sensibila si de aceea doare la traumatisme minime.

| ionesccatalin a răspuns (pentru Brigaela):

Si in caz ca a fost raschetat si ma doare/ ustura ce se poate face? Exista o crema sau ceva de genul pentru asta?

| Brigaela a răspuns (pentru ionesccatalin):

Dermatologul sau medicul de familie iti pot prescrie ceva potrivit.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Partea cu "lubrefierea" e probabil adevarata, insa e posibil si sa exagereze un pic daca se simte presat dupa ce a terminat. Multi baieti au nevoie de o mica pauza dupa actul sexual si aici nu ma refer doar la sex, este pur si simplu o nevoie de a se opri pentru cateva minute si din gesturi erotice sau afective. Fa un test: imediat dupa actul sexual lasa-l pe el primul la baie, apoi mergi tu si relaxeaza-te cateva minute lasandu-l singur. Mai mergi si prin bucatarie, poarta-te ca si cum sexul pe ziua de azi s-a terminat. Fara pupici, fara intrebari sau aluzii despre sex. Dupa un sfert de ora sau mai mult, amandoi fiind imbracati, intreaba-l (fara sa para a fi o aluzie ) daca a mai avut dureri de data asta. Daca iti dai seama ca exagereaza din "teama presiunii" unei noi partide inseamna ca e foarte sensibil in momentele alea si nu tine de vointa ci de faptul ca ii trebuie o mica pauza dupa ceva intens happy Si cu timpul va fi mai bine. Sa nu ii arati dezamagire sau nemultumire in privinta asta, vei crea un zid intre voi daca il lovesti cand e mai sensibil. Comunica constructiv si alege momentul cand e cel mai ascultator, adica la un flirt relaxatwinking

| Parintele a răspuns:

Sa nu fie o problema mai grava...sa mearga sa vb cu un specialist...desi nu cred ca o sa se duca.

| denisa_4752 a răspuns:

Buna! daca imi amintesc bine si prietenul meu a patit asa ceva, insa foarte rar!

| adiuca explică:

Nu ii se intampla mereu iar eu sunt destul de lubrefiata si el si prezu si avem 2 ani de cand facem sex si el mai multi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pe toti si depinde si de cat de lubrefiata este fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se intampla la varste tinere, mai tarziu nu mai apar problemele acestea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se intampla atunci cand prietenul tau ii vine sa ejecuieze dar nu vrea, pentru ca sexul sa tina mai mult(adica tine in el)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh daca faci sex prea mult doare :d logic. acum depinde si cat de stramt e vaginul & depinde de mai multe vb lu' good: "Ptr ca penisul lui nu este destul de tabacit." si asta ar putea fi happy