| Darjan_Darius_1994 a întrebat:

De ce e fain sa fii lesby sau gay? Nu sunt sau ceva doar intreb, si de ce ai vrea sa fii?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Orientarile sexuale ale omenilor sunt stari inascute, deoarece indiferent de ce natura este respectiva orientare sexuala aceasta este conforma cu informatia genetica existenta in cromozomii existenti in ADN-ul fiecarui individ. A fi heterorexual, homosexual sau bisexual nu este o alegere care sa poata fi facuta sau schimbata de fiecare dintre noi. Nu ne putem alege noi insine orientarea sexuala, la fel cum nu ne alegem culoarea ochilor, a parului sau culoarea pielii. La ora actuala se estimeaza ca aproximativ 10% din populatia lumii este homosexuala, fara ca acest lucru sa fie specific unei anumite categorii sociale, unei anumite nationalitati sau unui anumit grup social. Se pare ca orientarea sexuala a fiecaruia poate fi explicata pe baza unei varietati de factori biologici si genetici fiindca se considera ca orientarea sexuala face parte din natura fiecarei persoane si ca a fi altfel decat heterosexual, adica homosexual, lesbiana sau bisexual nu este o anormalitate. Probabil ca vei intelege ca informatia ta este gresita, eronata. Sanatate!

| Jardelin a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ce tampenii indrugi acolo corbule alb-rosu? Este exact invers, orientarea sexuala este O ALEGERE! Si ca sa ma refer la homosexualitate, ea este un viciu, si ca orice viciu este reversibil, adica poti renunta la el daca te tratezi si ai vointa.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Jardelin):

Bineinteles. Ai perfecta dreptate. Abia acum ca m-ai atentionat mi-am dat seama ca e o....imbecilitate. NO COMMENT rolling on the floor rolling on the floor

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu alege nimeni nimic. Tu ai ales cum esti? Nu. Fiecare e asa cum simte. Fain e pentru ei, poate pentru tine nu.

| Alexandru0007 a răspuns:

Cine a zis ca e fain? e fain sa fii tu insuti happy

| RAY a răspuns:

Ma bucur ca ai dat fundita cuiva care isi explica stiintific acest lucru, asa usor evoluam spre stiinta

| Violleta2022 a răspuns:

De ce crezi tu ca-i fain?

| mihai69 a răspuns:

Unde scrie că „e fain"?!?
Și de ce crezi că persoanele care sunt *au ales* această orientare de bunăvoie?!?
Ești de două ori în eroare: NU alegi să fii LGBT - pur și simplu EȘTI. Și faptul că *ești* NU te face să fii mai interesant, ba chiar dimpotrivă, adesea sunt discriminați, înjosiți, batjocoriți. Ce e „fain" în toate astea?!?

| Kingsley a răspuns:

Gay nu e. E cam ciudat si scarbos (parerea mea).
Dar lesby cred ca e wow. Adica doar vazand un film porno cu lesby poti sa iti dai seama ce distractie e. Fetele au orgasm mai puternic intr-o partida de sex cu o alta femeie, deoarece: stiu sa faca un oral bun (asa cum il vor ele de la un baiat), clitorisul (ele cand se "f**") isi freaca clitorisul una de alta, iar clitorisul este muuuuult mai excitat de cat vaginul. Cam astea sunt motivele pentru a fi lesby. Sa fii gay cred ca nu exista. Nu stiu ce baiat/barbat ar vrea sa fie muit de unu la propriu, sau sa ii intre in fund ceva kilometrii.

| andreia67 a răspuns (pentru Kingsley):

Mai demult eram cam de aceeasi parere cu tine. Dar te asigur ca gresesti. In primul rand sex oral si anal fac si cuplurile straight si nimeni nu zice ca e ciudat si scarbos (desi acum 100 de ani majoritatea ar fi zis la fel). Nu conteaza daca e vorba de o fata si un baiat sau 2 baieti, daca ei sunt atrasi unul de altul te asigur ca se simt excelent amandoi. Este adevarat ca sexul anal presupune o anumita pregatire si o anumita tehnica dar este OK pentru cei care il practica. Cat despre "lesby" (tehnic ar fi intre 2 persoane cu vagin ca nu toate persoanele cu vagin sunt fete) e clar ca e OK din motivele zise de tine pentru ca clitorisul are mai multe terminatii nervoase decat penisul si functioneaza bine si la nivele mici de testosteron. Parerea ta e parerea unui baiat straight, ti-o respect dar te asigur ca lucrurile sunt mult mai complexe.

| StefanIntrebare a răspuns:

E fain ca poti sa faci sex de unul singur si sa-ti bagi penisul in anus

| Freky229 a răspuns:

A fi gay sau lesbi, e fain pentru ei