| whoknowsit a întrebat:

De ce ejaculez asa de repede? thinkingsad:-

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze :
1.Mama Natura- Si nu ai ce face
2.Masturbarea-Atunci cand te masturbezi, esti singur, si nu te concentrezi decat pe obtinerea orgasmului cat mai repede, neavand un motiv pentru prelungirea actului in sine. Desi senzatia este una placuta momentan, atunci cand vine vorba de o partida sexuala reala corpul tau nu va fi obisnuit cu presiunea, si astfel nu vei putea rezista atat cat ti-ai dori tu sau partenera ta.
3.Prea mult, prea repede-Daca nu iti poti controla excitarea, te va controla ea pe tine. Cu alte cuvinte, daca atunci cand esti excitat incepi actul sexual imediat, fara preludiu, corpul tau poate intelege mesajul tau gresit si poate ceda inaintea ta, fapt ce duce la ejaculare rapida
4.Lipsa controlului mental-consta in experimentarea de ganduri negative, temeri si diverse anxietati in timpul actului sexual, legate de actul sexual.

| whoknowsit explică (pentru anonim_4396):

Ms mult...big grin chiar ma regasesc doar ca nu stiam ca estea ar putea fi niste cauze reale....si app cv sfaturi plz mersi anticipattongue

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ce înseamnă repede la tine? cât timp?

| whoknowsit explică (pentru Azµre):

Voiam un raspuns nu alte 20 de intrebaristraight face

| stef112 a răspuns:

Te exciti prea tare.

| whoknowsit explică (pentru stef112):

...straight face asta stiam intrebarea era de cewinking