| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeia e pusa pe primul loc in actul sexual din moment ce ea simte oricum si fara orgasm de multe ori de ori mai multa satisfactie, in timp ce barbatul are parte de mai putina placere sexuala?
PS: Eu nu am experimentat, daca gresesc, lamuriti-ma. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Miuletz a răspuns:

Nu stiu cine te-a mintit, dar in realitate e chiar invers. Mai putin de 30% din femei au un orgasm, si penetrarea simpla (intr-o pozitie basic cu penisul) din cate am auzit nu e foarte satisfacatoare (mai mult cea in care poti nimeri punctul G sau cu degetele flexandu-le spre tine pe peretele de sus). Sa nu mai zic ca in realitate multi barbati se saruta 2-3 minute cu femeia dupa si-o baga 2 minute si gata. In realitate barbatul este pus pe primul loc in actul sexual, ceea ce nu e ok, ar trebui sa fie pusi amandoi pe acelasi loc, sa fie egalitate. Barbatii se simt bine si inainte de orgasm, dar cum se face ca el mereu are orgasm dar femeia nu? Normal ca el are parte de mai putina placere sexuala daca doar si-o baga 2 minute si gata. Orgasmul la femei nu e un mit, tine doar de persistenta si comunicare, dar majoritatii barbatilor nu le pasa de femeie, ci doar sa o bage cat mai repede.
Nu iti pot explica calumea, nu am avut experiente sexuale cu barbatii (ca nu am avut relatii de lunga durata si e mai greu oricum), dar lucrurile astea sunt povestite de prietenele mele si am facut comparatii intre ele si iubitii lor si eu si iubita mea. Pur si simplu iubitilor lor nu prea le pasa si nu depun efort deloc, iar cand ele incearca sa comunice cu ei ei nu prea asculta.
Barbatii nu stiu unde este clitorisul pentru ca nu le pasa, iti ia 10 secunde sa il cauti pe google si alte 10 sa o intrebi si pe ea unde e daca tot nu iti dai seama, pentru ca daca le pasa orgasmul la femei nu mai era sub 30%.

| anonim_4396 explică (pentru Miuletz):

Inteleg, dar inainte de orgasm, gemetele acelea de ce sunt provocate? sau ele incearca sa imite practic placerea? ca nu inteleg...
Eu sunt complet de aceeasi parere, sa existe satisfactie reciproca, si nu stiu faza e ca eu nu sunt asa, eu vreau ca preludiu sa dureze cat mai mult sa fie totul mai intens, chiar daca sunt baiat dar asa simt nevoie, nu e ciudat nu?
Mi se pare prea sec imediat ce se dezbraca sa i o tragi, ori eu vad lucrurile altfel, sa existe o conexiune mai ampla intre parteneri.
Dar cu un singur lucru nu sunt de acord, eu in 2 experiente pe care le am avut a fost invers, practic femeia statea jos ca o papusa si eu faceam tot, si efectiv nu mi-a placut mai deloc, si neeavand experienta nu li sa udat, si ma simteam inconfortabil, deci exista si femei care nu le intereseaza de barbat dar aici e exceptie ca au fost doar niste aventuri.
Deci satisfactia reciproca cum imi doresc eu sa-mi ofere atentie femeia si eu sa-i ofer la fel, se poate doar intr-o relatie nu?

| anonim_4396 explică (pentru Miuletz):

Acolo am dubii, ca femeia pare ca simte placerea mult mai intens daca geme timp de 10, 15 minute cat timp exista penetrare...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma bazez doar pe statistici, nu am studii sau ceva, insa as vrea sa imi explice cineva logic pas cu pas sa inteleg si eu de cum sa ajuns si de ce se procedeaza asa happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as zice că e chiar invers.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar as vrea niste explicatii pentru ca sa imi scot din cap principiile eronate, daca asta am

| Duduchi a răspuns:

Daca nu încerci nu ai cum sa spui așa ceva. Mie ca baiat, îmi face foarte multa plăcere să fac sex. Încearcă și ai să vezi.