| Arakiss a întrebat:

De ce femeile maritate sunt mai grase decat cele nemaritate?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru acelasi motiv pentru care si barbatii insurati sunt grasi!

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să nu jignim pe nimeni - le-aș spune "împlinite"

media de vârstă a măritatelor e mult peste a celor single și de aici decurge totul

| Hammurabi a răspuns:

Pentru că, femeile nemăritate, vin acasă, văd ce au în frigider și se aruncă în pat.
Cele măritate, vin acasă, văd ce au în pat și se aruncă în frigider.
rolling on the floor

| Quassaar a răspuns (pentru Hammurabi):

Asta era povestea in cazul bărbaților, nu fii cârcotaș.laughing

| SG1995 a răspuns:

Logic că după ce o femeie rămâne gravidă i-se schimbă metabolismul.
În plus căsătoria îți schimbă drastic stilul de viață.

| vasile2222 a răspuns (pentru SG1995):

Cazurile cu metabolismul sunt extrem de rare. Cei grasi mananca mai mult decat consuma. Punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pe alea nemaritate le pupa mai multi in fund. Pe alea maritate le pupa doar sotii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca Femeile suple nu prea Sunt maritate, nu au de ce sa se marite incã.

| DorelExpertu a răspuns:

Femeile au o singura iubire in viata, si anume mancarea.
Cat is tinere, mai rabda, ca daca se ingrasa, nu se mai uita nimeni la ele, dar dupa ce au inelu pe mana, nu mai au motiv sa se abtina de la mancare.

| MGEORGESCU a răspuns:

Pentru ca o duc bine laughing In momentul in care te afli intr-o relatie stabila, respectiv casatorie se instaleaza sentimentul de siguranta emotionala si corpul se relaxeaza oarecum, deci reuseste sa capteze mai multe calorii. O alta varianta poate surveni ca urmare a subaprecierii aspectului fizic dupa casatorie, adica e ceva de genul,, sunt maritata pot sa mananc cat vreau, nu mai trebuie sa atrag priviri". Sau kilogramele in plus apar ca urmare a unei sarcini(asta cazul fericit) ori pur si simplu varsta si metabolismul care se poate deregla din varii motive.
In primele doua variante metionate tin sa precizez ca nu le agreez, pentru ca:
1.E ok sa iti gasesti stabilitatea emotionala, dar nu sa ajungi sa nu-ti mai pese de cum arati.
2. Trebuie sa te mentii in forma in primul rand pentru tine, sa fii feminina.
3.Interesul sotului trebuie mentinut pentru ca de nu, gaseste una care arata ca tine candva.
4.Nepasarea la adresa aspectului fizic nu are nici o scuza, cu exceptia problemelor de sanatate sau o sarcina.
Strict parerea mea, insa cum ziceam femeile casatorite sunt mai plinute pentru ca o duc bine.(in mare parte, vreau eu sa cred asta)

| eugeniu2020 a răspuns:

Gura piciule, virgin ai fost si virgin vei ramane pe viata!

| AlMaDi a răspuns:

Nu e adevarat, pot fi grase si inainte de-a se marita.
Pentru ca majoritatea femeilor maritate sunt grase, nu este neaparat de vina maritisul, pur si simplu nu le mai motiveaza nimic, pentru care sa slabeasca.

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Pentru ca pentru unele nu mai au un interes sa arate bine pentru a isi gasi un barbat.
Unele incearca sa para slabe doar pentru a arata bine pentru a isi gasi pe cineva, nu pentru ca a avea o constructie atletica inseamna mai putine sanse la anumite boli, iti gasesti haine mai usor si etc, toate avantajele.

| Madu1209 a răspuns:

Rautacioasa intrebare.Plus ca e doar o generalizare.Dar de obicei e asa pentru ca au facut copii si pentru ca de la o anumita varsta metabolismul devine mai lent.

| 22std a răspuns:

Se ingrasa cu prostia barbatului