| nastita a întrebat:

De ce fetele care sunt intrebate de baieti daca au avut reletii sexuale cu cineve, ele raspund ca au avut dar de mult si numai odata, ori gasesc mii de motive dar numai nu dau raspunsul corect. Ma framinta tare intrebarea asta raspundeti-mi va rog frumos!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Totul se datoreaza unor conceptii invechite.

| Азбука a răspuns:

Au impresia ca spunand "odata, de mult, o singura data", baietii le vor vedea mai putin rau.
Insa, este o prostie sa pui o astfel de intrebare unei fete. Daca o placi si o vrei, o iei asa cum este, indiferent daca a facut sex anul trecut o singura data, ori ieri, de zece ori.

| buburuzAndreea a răspuns:

Fetele spun de multe ori asta, e adevarat. Motivul e destul de simplu. Spun ca au facut asta numai o data, pentru a nu parea fete usoare, dar nici total lipsite de experienta. Apoi, spun ca asta s-a intamplat cu mult timp in urma pentru a avea o scuza daca nu se descurca exemplar data viitoare. Vezi Doamne ar fi uitat.

Folosesc raspunsul asta si fetele fara niciun pic de experienta, dar si cele cu prea multa. E un raspuns care nu ar indeparta niciun baiat.

Sunt baieti care isi doresc ca fata de langa ei sa nu fi fost cu prea multi baieti inainte, dar sa nu fie nici virgina totusi. Pentru ca nu vrea sa-si asume acea responsabilitate enorma de a fi primul din viata ei.

Nu spun ca e corect ca fetele sa minta si sa ofere raspunsul asta universal tuturor baietilor care le intreaba. Insa poate nu ar trebui judecate atat de aspru. Ele inventeaza asta pentru ca se tem ca adevarul despre experienta lor in materie de sex sa nu-l indeparteze pe baiatul pe care il plac.

| Miauti a răspuns:

Pt ca noi baietii dorim ceva pur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stiti ce, daca unii din voi vreti fete pure atunci cautati virgine. Va asigur ca o fata care nu mai e virgina a facut-o in general de destule ori, deci nu mai e pura. Da, e adevarat, unele fete spun ca au facut-o cu destul de mult timp inainte din cauza ca le e frica sa nu fie considerate usuratice.