| Pinzarugrigore a întrebat:

De ce fetele toata vremea asteapta ca baiatul sa faca primul pas pentru a face cunostinta

6 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

De smechere.pai circula ideea ca ea trebuie curtata, sau nu ai auzit? sunt si fete care fac primul pas stai linistit.si ca sa raspund la „de ce-u„ tau, nu sunt sigure pe ele si ca sa nu faca o gafa asteapta ca el sa faca primul pas.parerea mea.

| 1234abcd a răspuns:

Nu toate fetele fac primul pas(eu ca de exemplu daca imi place de un baiat intr-un in vorba cu el si ii spun ce simt fara retinerii)
o parte dintre noi fetele sunt timide deci le e destul de greu sa intre in vorba cu cineva(daramite cu un baiat)
restul au ramas pe stil vechi(pe vremea bunicilor baiatul facea prmil pas ba chiar trebui sa se duca acasa la fata si sai ceara mana de la parinti, asta in caz ca vrioai sa se casatoreasca,laughing )

| AngelBoy a răspuns:

I-a pune-ti intrebarea, daca ea ar veni la mine si eu as respinge-o cum s-ar simti? nasol rau, dar daca eu ca baiat as face primul pas, oare cum s-ar simti? in al 9-lea cer... mai exista si varianta aia in care iti spune sa dispari laughing. Daca faci tu primul pas ai sanse mari (in cazul in care si ea simte o oarecare atractie, altfel te duci degeaba) sa reusesti, ele nu prea au curajul de a face primul pas de teama refuzului, cum i-ar sta unei fete refuzate de un baiat? asa cum am spus, nasol rau.

| bombonika18 a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi(majoritatea) de exemplu si eu fac la fel, astept ca el sa faca primul pas, niciodata nu am avut curaj sa-l fac euhappy

| GlamiXD a răspuns:

Asa a fost din totdeauna laughing adica baiatul sa faca primul pas. ^^

| roxanna05 a răspuns:

In cazul asta asa e normal intr-un fel baiatul sa faca primul pas dar de curand imi placea de un baiat ma uitam la el se uita la mine cand ma intalneam cu el da nic era timid eu fiind o fire tupeista si curajoasa ori e alba ori e neagra m-am bagat in seama si a iesit cu un raspuns pozitiv era prea timid dar dupa aia deci nu mai toata seara numai dupa mine era bineinteles asta nu se intampla in toate cazurile de data asta mi-a mers