| SadBoyForever a întrebat:

De ce fetelor nu le plac băieții timizi și cuminți?

57 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e o intrebare buna. Nu avem cum sa stim e un univers complex mintea unei femei si cu cat vrei sa investighezi mai mult ce vrea sa faca in viata creste stresul pentru tine

| mgtow a răspuns:

Iesi cu un bmw de 46000€ nou nout si trag toate femeile care pe care sa sara in masina laughing cateodata puterea sta in bani si material scump. Nu se aplica la oamenii modesti.

| whatevernvm a răspuns:

Pentru ca sunt plictisitori.
M as simți de parca l am luat sa îl cresc

| Plato a răspuns (pentru whatevernvm):

Deci ochii vineti sunt distractivi, ok.

| whatevernvm a răspuns (pentru Plato):

A zis timid și cuminte. Nu știu cum ai ajuns tu la concluzia asta.
Nu mi plac băieții timizi cărora le scot cuvintele din gura cu cleștele sau cuminți la modul de nu ies din vorba mamei.
Îmi plac tipii sociabili, vorbăreți, dezinvolti, cu care pot ieși în oraș și ma pot distra, cărora nu le e rușine sa vorbească la recepția hotelului (da, am pățit) sau sa ceara nota de plata la un restaurant și care nu se intimidează când cunosc oameni noi. Îmi plac băieții cu care pot face nebunii și lucruri random și ciudate, și aici intra ideea de nu mi plac tipii cuminți.
Nu ma refer la bad boys și nenorociți.
Vreau pe cineva care ma respecta, care ma iubește, care se dedica și ma prețuiește, care e cel puțin la fel de sociabil și dezinvolt ca mine și care e capabil sa tina pasul cu nebuniile mele. Și am acel cineva, iar ochii mei nu sunt vineți, sunt prețuită și iubită mai mult decât am crezut vreodată ca voi fi și e cel mai bun om din viata mea. Și nu e timid sau cuminte, e exact cum trebuie, poate chiar mai mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

Pregateste-te sa te faca Plato curva laughing

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma îndoiesc, cred ca doar a înțeles greșit la ce ma refeream. E în regula, nici dacă as suferi de sindromul Stockholm cum a bătut apropouri la început nu ar fi însemnat ca sunt curva.
Dar sunt convinsa ca a înțeles acum ce voiam sa spun

| Adry05 a răspuns:

Ca-s de cele mai multe ori plictisitori, previzbili, pentru ca femeile vor barbati puternici langa care sa se simta protejate nu unu sa-i tremure chilotii cand se duce sa comande mancare la MC

| LonelyLoner92 a răspuns:

Fetelor nu le plac băieții timizi si cuminți deoarece ele vor să se simtă în siguranță.

Un băiat timid și fricos nu le oferă garanția că vor fi în siguranță mereu pe stradă.

| RAY a răspuns:

Dar de ce crezi ca doar fetelor? nici majoritatea baietilor nu le place sa aiba un prieten timid,adica ce sa faci cu el,counici telepatic,prin semne, plus ca e si cuminte ce inseamna cuminte, sta toata ziua inchis in casa sau e la manastire, in fine nimanui nu-i place oameni timizi, omul cauta oameni cu care sa comunice, ca doar de asta comunicam ce naiba

| Violleta2022 a răspuns:

Doar pitipoancelor si prostelor le plac obraznicii, ca fetele ele cuminti, categoric prefera baietii cuminti si chiar timizi.

| Drimmero a răspuns:

Vor barbati puternici pentru a le potoli toate instinctele animalice, unul care nu e dresor va da gres.

| Freya1 a răspuns:

Nu toate sunt asa.Mai sunt si ce cauta expre băieți cuminți si timizi.
Tot ce trebuie sa faci e sa nu te mai uiti dupa piti, fete de bani gata sau arvenite pe averi si clubareala.

| HadesSs a răspuns (pentru Freya1):

Toate vor un barbat Alpha alaturi de care sa se simta in siguranta, chiar daca nu o recunosc. Cei cuminti si timizi de obicei joaca rolul de sotie intr-o casnicie de exemplu laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru HadesSs):

Imi pare rau sa-ti spune Dar casnicie Nu prea rezoneaza cu cuvantul alpha

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incercat sa dau un exemplu ce se intampla cu baietii timizi sunt tinuti sub papuc srl, domnu'

| Freya1 a răspuns (pentru HadesSs):

Nu neaparat.Si iubitul meu e genul ala de cuminte si timid dar nu s-a intamplat niciodata sa nu ma simt in siguranta cu el si e bărbat în casa nu femeie.
E trist daca ai parerea asta si imi pare rau daca ai dat numai de femei din astea, sau daca crezi ca trebuie sa te dai smardoi sa cucerește o fata.

| Plato a răspuns (pentru HadesSs):

Da, sunt sigur ca toate mor dupa gandul de a fi doar un obiect sexual nerespectat si neiubit, usor de inlocuit si ignorat.
Retine: doar o curva, o panarama fara demnitate, jalnica, ar vrea un specimen de ratat ticalos precum cel la care te gandesti tu.

| HadesSs a răspuns (pentru Freya1):

E o diferenta intre a fi smardoi si a fi timid, daca esti stapan pe tine si stapan pe tot ceea ce faci nu inseamna ca esti smardoi, care dupa parerea mea are cu totul alt sens dar na fiecare se gandeste la altceva.

| HadesSs a răspuns (pentru Plato):

Nu stiu de la ce te-ai luat tulaughing daca nu am zis nimic din ce ai scris tu mai sus, am zis doar ca femeile prefer opusul la timid, dar na, cum zici tu si apoi mancamlaughing

| Freya1 a răspuns (pentru HadesSs):

A fi un om timid in parametri normali inseamna a fi retras,cuminte, tăcut, nu forte experimentat, fara găști de prieteni, fara clubareala etc.
A fi timid nu inseamna neaparat a fi un cățel ce se misca doar daca ii spune cineva.Cum de altfel ca sa ai o relație nu trebuie neaparat sa ai 30 de ani de experienta sexuală, sa bati cu pumnul in masa ca tu esti bărbat, sau sa iei o fata cu vrajeli ca sa o impresioneze.

| HadesSs a răspuns (pentru Freya1):

A fi timid insemna sa stai in patratica ta, iar intr-o partida sexuala sa iti ceri voie sa pui mana aici colo dincolo laughing

| Freya1 a răspuns (pentru HadesSs):

Nu cred ca cineva intr-o partida de sex sta si cere voie.Ori pune mana ori asteapta sa preia celălalt initiativa.
Si sincer eu una prefer mai degrabă sa astepte sa vada daca imi place, daca vreau sau sa ii arat eu cum as dori decat sa faca pe batman si sa se simtă doar el bine pentru ca el considera ca daca ma strânge de un san ma excită.
Un bărbat ca sa ajunga sa fie bun din punct de vedere sexual trebuie sa afle de la femeie ce ii place, cum ii place, cand ii place (ca nu se naște invatat iar femeile sunt diferite) ca altfel va fi doar un altul ce se da mare cu performantele lui sexuale fara sa învețe de fapt cum satisfaci o femeie.Parerea mea.

| sofisis a răspuns (pentru HadesSs):

Lasa tu ca exista doar 2 categorii, nu vezi? Fie sunt timizi, educati, sensibili si numai de bine, fie sunt smardoi si cocalari care te bat de te c__i pe tine laughing))

| HadesSs a răspuns (pentru sofisis):

Asa cred unii cu colanti si fara colanti laughing

| SadBoyForever explică (pentru sofisis):

Păi și atunci de ce fetelor nu le plac băieții cu bun simț și cuminți dacă aia smardoi și cocalari sunt cum zici tu?

Dacă un băiat nu pipăie o fată și nu o îmbrățișează, ea de ce nu stă cu el?

Băiatul acela are bun simț dar fetele nu prea apreciază asemenea băieți.

| sofisis a răspuns (pentru SadBoyForever):

Fiecarei fete ii place un anume gen de baieti. Mie nu mi plac aia care dau cu stangu'n dreptu, care transpira cand trebuie sa ma ia de mana sau sa ma sarute, care nu sunt in stare sa formuleze niste fraze coerente, care daca se intampla ceva fac un pas in spate ca deh, nu sunt conflictuali. Mie imi plac aia care iau initiativa, care ma saruta pe nepusa masa, care nu cer voie cand fac sex sa puna mana, sa faca aia sau ailalta si care sunt capabili sa sustina o cearta cu mine.
A fii cuminte nu e egal cu a avea bun simt. A fi timid nu te face un partener mai de pret din nici un punct de vedere. Sunt foarte multi barbati siguri pe ei care sunt niste parteneri de nota 10+ si foarte multi asa zisi timizi si cuminti care te inseala si isi bat joc de tine de nu stii ce te-a lovit.
Plus de asta, nu ai inteles absolut deloc ce i-am zis eu lui HADESS

| RAY a răspuns (pentru SadBoyForever):

Ce sa faca cu un baiat plicisitor? timid?

| sofisis a răspuns:

Mie nu mi plac pentru ca eu sunt o fire puternica si as simti ca nu mi e egal. As simti ca il domin si nu e deloc atragator

| Plato a răspuns:

Cine sunt "fetele"? Eu ma îndoiesc serios ca "fetele" au o credință comuna si gusturi similare.
Foarte multor femei plac barbatii cuminti. Problema se pune cu timiditatea, cu ce intelegi tu prin timid. Oricat de timid ar fi, tot are un suflet pereche, e perfect pentru cineva, chiar daca acel cineva il va schimba. Conform lui Platon, sufletul pereche e posibil sa fie cineva care sa ne duca la nivelul nostru maxim, nu neaparat cineva care sa rezoneze perfect in clipa întâlnirii.

Nu poti sa faci generalizarea asta, deoarece o individa impresionată de un "badboy" e de-a dreptul jalnică, dar nu o sa ezit sa spun chiar panarama.

| Axys a răspuns:

Este printre putenele persoane, dar rar mai vezi ca tine... asta este lumea nu este ca si tine, dar vei avea ocazia sa dai si de o persoana ca si tine, sfatul meu este sa nu te grabesti s agasesti pe cineva ca si tie trebuie doar sa ai rabare cu tine si sa nu te schimbi!

| HadesSs a răspuns:

Pentru ca e naspa sa faci sex cu un pampalaulaughing

| CleanHeart a răspuns:

Depinde de gusturi
Mie imi plac si baietii cuminti si baietii tupesti dar cei cuminti imi castiga mereu inima laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece o fata vrea sa fie Dominata NU iubita. Inauntrul lor fara sa recunoasca cu voce tare, vor un barbat de care sa le fie Frica.

| MPersephone a răspuns (pentru anonim_4396):

Frica e prea exagerat. Fetele cauta iubire, iar frica nu e iubire.Dar e adevarat ca femeilor le place sa fie conduse. Nu am nevoie de cineva mai sensibil decat mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MPersephone):

Ce intelegi tu prin sensibil?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia e doar o scuza ca n-ai incredere in tine din anumite motive, rezolvale.
Femeile graviteaza pe lângã Barbatii superiori lor, nu mai praf decât ele.

| Paul754880338 a răspuns:

Cine a spus asta? Probabil ai intalnit doar acea categorie care te-a determinat sa pui aceasta intrebare. Mai cauta! Ai sa afli ca exista si alta categorie de fete, care apreciaza si altceva decat tupeul si galagia.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Cine a pus regula asta?
Nu tuturor fetelor le plac tupeistii, cocalarii si baietii de bani gata.

| GirlOnline81 a răspuns:

De ce? Pentru ca un timid nu ia niciodata sau aproape niciodata initiativa.
Din fericire (pentru tine), exista fete asemenea tie in lumea asta happy.

Răspuns utilizator avertizat
| GirlOnline81 a răspuns (pentru nimportequi):

Ma confunzi cu personaje din viata ta? Daca nu, fa un efort si mai citeste o data ce am scriswinking.

Răspuns utilizator avertizat
| GirlOnline81 a răspuns (pentru nimportequi):

" Dacă îmi faci și mie un video cum abordezi tu bărbați intr-un mod politicos, eu îmi schimb părerea."

Trebuie sa recunosc, e o provocare interesantă, Nimportequi, dar ghici ce? Am ajuns intr-un punct al vieții in care nu e nevoie sa demonstrez ceva, nici sa impresionez pe cinevawinking.

| vodami92 a răspuns:

laughing asta chiar e tare! zici spui ca esti mel gibson in ce isi doresc femeile! asta asa ca sa stii ce fel de baieti barbati le plac fetelor femeilor! tare de tot!

| Antopuff a răspuns:

Pentru ca suntem fete laughing

| Plato a răspuns (pentru Antopuff):

Ala e uneori un eufemism...

| Antopuff a răspuns (pentru Plato):

Si o scuza pentru majoritatea greselilor laughing

| Stef1002 a răspuns:

Datorita faptului ca lumea judeca intotdeauna dupa aparente iar oamenii retrasi si politicosi pot parea neinteresanti.De exemplu,daca m-ai vedea intr-un grup,datorita faptului ca vorbesc putin, sunt politicos, si imi place sa par un om simplu, ti-as parea neinteresant, poate chiar fricos.Si totusi, fac box tailandez de la 21, acum am31 deja.Culturism de 8, si am niste povesti de viata care te-ar face sa ingheti.Cu toate astea, la scandal sunt cel care da in spate si lovesc doar daca imi simt viata in primejdie.Parerea mea e ca oamenii care cauta sa impresioneze sunt pacalici.Cand stii ce poti, nu cauti sa demonstrezi nimic, cu atat mai putin ai vrea sa pari interesant si sa se duca vorba despre tine, findca vrei sa stai in umbra si tot ce vrei e sa treci neobservat.Asa ca mare atentie cu oamenii politicosi si respectabili.Nu stii niciodata cat de rau poate zgaria pisica blanda, si unde.Pe scurt, oamenii cu mult bun simt si linistiti nu sunt pe placul societatii findca societatea vrea adrenalina si povesti de spus. Exact asta cauta si femeile iar oamenii care au trait povestile pe pielea lor, ei bine, ce se intampla in vegas ramane in vegas