| Biancasata a întrebat:

De ce imi curge un lichid galben și mă doare burta doar o data mi-a curs asa?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi bine ca sa discuti aceasta problema de-a ta cu mama si in cazul in care nu va fi in stare sa iti raspunda sau sa-ti explice ea, sa te duca sa fii consultata de medicul de familie. Multa sanatate!

| Biancasata explică (pentru corbulalbrosu):

Dar e ceva rău?

| Biancasata explică (pentru corbulalbrosu):

Menționez ca peste 4 zile îmi vine și menstruația poate o fii de asta

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Biancasata):

Ai avut/ti s-a produs deja o prima menstruatie? adica asa numita MENARHA in termeni medicali? Daca da, atunci este posibil ca acea scurgere si durerile aparute/prezente sa reprezinte de fapt simptome premenstruale si ca atare sa fie vorba de o nou proces, incercare de MENSTRUATIE, insa datorita faptului ca activitatea ta hormonala fiind chiar la inceput, organele tale de reproducere inca nu sunt perfect functionale si o menstruatie ''adevarata'' se va produce probabil la urmatoarele incercari. In acest caz totul este in ordine si NU trebuie sa ai absolut nici un motiv de ingrijorare. Multa sanatate!