| AlexandruSC a întrebat:

De ce îmi este greu sa vorbesc cu fata de care îmi place, dar cu alte persoane pot purta o discuție super lejer?

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Asa se intampla cand te straduiesti prea mult. Pe ea iti doresti sa o impresionezi, pe cand de restul nu-ti pasa.

| AlexandruSC explică (pentru wildthing):

Ea face același lucru, oare sentimentul e reciproc?

| wildthing a răspuns (pentru AlexandruSC):

De unde stii ca face acelasi lucru? Ai vazut-o ca e foarte volubila cu alte persoane, in timp ce ce cu tine vorbeste foarte putin? Poate fi din cauza faptului ca nu isi gaseste cuvintele din cauza emotiilor...sau poate nu vorbeste cu tine pentru ca nu e interesata. Tu trebuie sa iti dai seama daca e din cauza emotiilor sau a dezinteresului.

| AlexandruSC explică (pentru wildthing):

Da, se comportă mult mai lejer în compania altor persoane. Eu cred ca e interesantă de pentru ca dacă nu ar fi fost, nu s-ar fi supărat când m-a sunat o fată

| Ofiintă a răspuns:

Se întâmplă asta pentru că îți dorești să-i lași o impresie bună.
Îti doresti să aibă o impresie bună despre tine pentru că ea contează pentru tine.
Prin urmare, simți o presiune datorită acestui aspect.
Presiune care, atunci când vorbești cu alte persoane, nu există, așa încât, conversatia este una degajată.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că intervin emoțiile. E normal. happy