| AlexFen a întrebat:

De ce inseala oamenii chiar daca sunt fericiti in actuala relatie?

Prietenul meu se vede cu o fata care este iubita fostului sau bun prieten, se vad on and off de aprox 3-4 ani, dar fiecare are alt partener in viata de zi cu zi. Nu inteleg de ce nu isi lasa amandoi partenerii actuali si fac ei 2 ceva oficial.

Ce sfat as putea sa ii ofer?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu sunt fericiti sau împliniți în relațiile actuale, nu isi mai iubesc parteneri ca altfel nu i-ar înșela.Ideia e ca sunt ani la mijloc iar langa persoana cu care stau au o siguranta plus ca sunt obișnuiți.Deci e cam clară situația nu? Nu o las pe actuala ca o stiu de ani de zile,stiu cum ma descurc cu ea, de bine de rau am ceva acasa plus toata lumea ne stie impreuna si nu o las pentru o altă cu care nu stiu daca imi va merge, daca nu ma va înșela ca si pe cel cu care umbla acum, dacă o sa ma mai inteleg cu ea si dupa ce o sa fim oficial intr-o relatie, daca vom fi ok priviti in societate cum sunt cu actuala.
Nu poti convinge pe nimeni sa faca ceva ce nu vrea. Poti sa ii fi alături de vrei da nu mințind pentru el sau intervenind.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nevoia de sex este o luptă cu moartea, de aceea înșeală.

| cristimihailov a răspuns:

Nu ai trait viata ei.
Nici macar suferintele sau aspiratiile ei.

Fiecare isi va gasi mai tarziu sau mai devreme calea.

Eu nu as da nici un sfat.

| ywar a răspuns:

Vrei si tu? E in grup? Ar fi o idee, vreo orgie ceva. Stai cuminte in bancuta ta si nu te mai interesa de palaria vecinului. Asta-i motivul pentru care am pierdut atat de mult.

| AlexFen explică (pentru ywar):

Nu vreau frate nimic happy
Omul a inceput sa realizeze ca nu e O.K si mi-a cerut un sfat prietenesc, faza la care eu nu am stiut ce sa ii spun exact.

| MValentin a răspuns (pentru ywar):

Ce tampit esti omulerolling on the floor)

| ancaval a răspuns:

Nici un sfat. O să-l pună la cur, evident.
În ziua de azi, dacă vrei să ajuți, o să se înțeleagă că vrei să faci rău.

| TheGentleman a răspuns:

Dacă „se vede" nu înseamnă că înșeală. Omul este o ființă socială, trăim în societate, deci e perfect normal. Citește Baltagul. Diferența dintre atunci și acum este că nu exista telefon sau TPU

Răspuns utilizator avertizat