| AnonimFaraPereche a întrebat:

De ce intr-o relatie (fată-băiat) se ajunge la un moment dat la sex?
Considerati ca e punctul culminant din relatie?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In fapt dragostea este reflectia iubiri intre cei doi parteneri, este ceva normal sa se ajunga la sex suntem oamenii fara sex nu am fi existat nici noi, cand vei iubi cu adevarat vei vedea ca e iubirea

| mentholinks a răspuns:

Pai e foarte simplu. Baietii isi doresc foarte mult sa faca sex iar fetele isi doresc si ele intr-o masura mai mica sau mai mare iar in cazul in care nu-si doresc, daca exista iubire sa-i zicem, atunci sunt dispuse sa ofere. Astfel ca ajung sa faca sex pana la urma daca nu-i impiedica nimic. Personal nu consider ca e un punct culminant fiindca pana la urma e ceva banal care implica o placere fizica de scurta durata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Tu sigur esti virgin/a dupa cum ai formulat raspunsul. Femeile isi doresc si au nevoie de sex la fel de mult ca barbatii. Libidoul crescut sau scazut nu depinde de sex, ci difera la fiecare persoana in parte. Poate fi si efect secundar de la medicament, sau simptome ale unor afectiuni, dar ma refer in cazul in care persoana e sanatoasa si nu se afla sub tratament medicamentos, libidoul nu este influentat de sexul ei. Deci chestia cu "baietii isi doresc foarte mult, fetele nu chiar, dar ofera" este cea mai mare prostie pe care am auzit-o vreodata. Ai rabdare sa mai cresti, sa mai treci prin viata si sa cunosti mai multe tipuri de persoane si vei vedea ca sexul e la fel pentru toata lumea.

| AnonimFaraPereche explică (pentru anonim_4396):

Da intr-adevar si femeile au nevoie de sex, insa dupa parerea mea barbatii se excita mai repede. Iar femeile nu au aceasta dorinta arzătoare de a face sex (mai ales la inceputul tinereții) pentru ca la femei e mai multa durere decat placere. (cel putin la inceput)

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Nu vorbim despre femeile virgine, pentru ca ele nu au de unde sa stie cum e. Barbatii se excita mai repede in sensul ca sunt mai repede gata pentru sex, insa starea de excitabilitate o au si femeile la fel de des ca barbatii. Acum, evident, sunt si barbati si femei cu libidou iesit din comun de scazut, dar si de crescut. Toate femeile pe care le cunosc si le-am cunoscut vreodata (indiferent ca mi-au fost amice, prietene bune sau ca am avut relatii cu ele) aveau acelasi libidou pe care il avem si noi, ca barbati.

| AnonimFaraPereche explică (pentru anonim_4396):

Evident ca nu vorbim de persoanele care nu sunt inițiate in aceasta ''lume'' a relațiilor intime.
Si da nu am zis ca femeile nu se excita deloc, ba da insa exista totusi niste deosebiri si asemanari intre cele doua sexe, nu crezi?

| Necunoscut112 a răspuns:

E o chestie instinctuala, o placere repetabila si necesara pentru functionarea mai buna a organismului si a mintii. Este o nevoie intr-o relatie matura.

Răspuns utilizator avertizat
| DorelExpertu a răspuns:

Ce intrebare e si asta? Faci sex sa faci purandei sa iei alocatie si sa-i trimiti la cersit.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Tu ai gandit cand ai pus prima intrebare. E firea omului. Multi (in cazul in care nu sunt virgini) nu planifica momentul asta, pur si simplu ii apuca momentul.

Punctul culminant intr-o relatie nu e asta deloc. Punctul culminant (care e uraaat rau) e casatoria.

| AnonimFaraPereche explică (pentru BlyeeetAK47):

Daca gandeai tu asa de mult nu scriai prima fraza.winking Eu pur si simplu v-am cerut parerea fara ca eu sa mi-o afişez pe a mea.

| exoticc a răspuns:

Bine aici în primul rând depinde de vârstă și ce fel de tip de relație este.Da, sexul este un punct culminant dintr-o relație pentru că îi apropie pe cei doi parteneri și îi face să-și cunoască și alte părți ale lor.
Acum na probabil ai o vârstă mai fragedă și din acest motiv ai pus această întrebare.