| LoveUbutUdontCare a întrebat:

De ce iubim baiatul care ne face rau si nu il vrem pe cel care ne iubste? Am o problema... m-am despartit de prietenul meu de 9 luni, dar de atunci am mai avut tangente, el acum are prietena dar noi mai vorbim. Am stat cu el 1 an jumate, si a fost prima iubire. (eu am 21). Sunt berbec, sunt genul care atunci cand iubeste se implica 100% si nu am reusit sa il uit complet. El m-a ranit si m-a dezamagit foarte tare, ne-am despartit pentru ca vroia mai multa libertate, si si-a dat seama ca eu ma implicam prea serios. Cam asta e problema baietilor la varsta asta, din pacate. Acum vorbesc cu un baiat care se comporta cu mine exemplar, e dragut, mi-a adus trandafir de la prima intalnire, a insistat si a doua oara sa ne vedem, e un baiat cu bun simt si are o gandire cum rar se intalneste in zilele de azi. Nu a avut relatii serioase pentru ca nu a intalnit pe nimeni cu care sa poata construi ceva, si e virgin. Nu stiu daca asta e o problema, dar eu fiind invatata cu alt gen de baieti m-a surprins un pic, mi-am dorit mereu un baiat mai cuminte, sa nu fie curvar, dar el e chiar mai cuminte si decat mine, daca intelegeti ce spun. Si eu sunt o fata serioasa, doar ca ma atrag baietii mai rai din pacate, stiu ca e o prostie. Acest baiat se comporta minunat si chiar se vede ca e sincer, nu se compara cu fostul. Eu inca speram ca fostul sa se schimbe, dar cred ca asta nu se va intampla curand, poate niciodata. Eu cred in dragoste la prima vedere, si mi-e greu sa ma indragostesc pe parcurs de cineva.
E gresit daca mai tin legatura cu fostul...si doar ca prieteni? Intr-un fle m-a ajutat sa ma obisnuiesc ca asta este, si sa accept situatie, dar in acelasi timp as vrea sa pot iubi din nou.
Cum sa imi impun sa uit cand e atat de greu? Nu vreau sa il ranesc nici pe acest baiat, vreau sa imi dau o sansa, dar nu stiu care sunt sansele sa ma indragostesc. Imi place, dar gandul inca mi-e la fostul...
Va rog nu ma criticati, chiar sunt o fire sensibila si cand ma atasez de cineva mi-e f greu sa renunt. Ce ar trebui sa fac?
Mutumesc!
FUNDA

Răspuns Câştigător
| AndCat26 a răspuns:

Ai putea totusi sa rupi legatura cu fostul ceva timp, sa incerci sa stai cu baiatul asta si sa vezi cum iti e.Tu nu l-ai uitat pe fostul nici acum pentru ca ai continuat sa vorbesti cu el, dar daca nu ai sa mai vorbesti, si n-ai sa mai sti nimic de el, n-o sa-ti mai stea gandul la el, si ai sa-l uiti.Incearca o relatie cu baiatul asta, vezi cum iti merge cu el, poate incepi sa te indragostesti usor usor, nu ai nimic de pierdut.
Gandeste-te ca fostul are o iubita acum, iar tu ce faci? Nu ai reusit sa stai cu altcineva, pentru ca iti e gandul inca la el.Cand ar fi trebuit sa-ti revii, si sa mergi inainte, langa altcineva.Nu pierde ocazia..De baieti "rai" dai la orice colt, dar de unu cuminte nu prea.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa-l fata, nu-l strica degeaba, nu este pentrru tine si nici tu nu esti pentru el. Dar inainte de asta, fa-l si pe el fericit si nu te va uita niciodata!

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Fetele sunt atrase de baieti rai,meclisti,curvari, bulangii, etc
Pentru ca ii gasesc interesanti.
Cu un baiat cuminte ce sa faca?
Ala nu bea, nu fumeaza, nu stie sa se distreze, are in cap doar matematica si din astea, nu stie cum sa ia o fata si sa o abordeze astfel incat fata sa simta ca vibreazabatting eyelashes ehe...
Fetele au nevoie de un afemeiat oricat ar incerca ele sa-i blameze sau sa-i ignore.

| jamal000 a răspuns:

Timpul estompeaza sentimentele si durerea devine mai putin apasatoare, poti pastra legatura cu el ca prieten, mi se pare civilizat. Ar trebui sa incerci sa vezi partea buna a celui pe care l-ai intalnit si vei vedea ca daca lucrurile intre voi vor merge bine, in timp vei ajunge sa il iubesti. Am trecut prin ceva similar si stiu cum functioneaza lucrurile. Un lucru important insa, incearca sa te pui mereu pe primul loc pentru ca odata cu trecerea anilor te vei lovi de fel si fel de situatii.

| corhaz a răspuns:

'De ce iubim baiatul care ne face rau si nu il vrem pe cel care ne iubste? " asa sunteti voi femeile inzestrate sa fiti atrase de baietii rai insa trebuie sa aveti si noroc ca acel baiat sa nu exagereze cu rautatea atunci voi suferiti

| TheHellcatSpangledShalala a răspuns:

Il vei face sa sufere, pentru ca daca te combini cu el, o vei face din mila, si o sa te plictisesti.

stii bine de ce ai tu nevoie, si nu e o prostie sa fii atrasa de baietii rai, pentru ca toate suntem asa.
nu se stie acest lucru, sau apar indoieli, pentru ca fetele de obicei nu recunosc, e ca aia cu masturbatul, nu recunosc ca o fac, si de aia baietii mai trepanati habar nu au ca fetele se autosatisfac, si alte lucruri pe care fetele nu le recunosc.

pe baiatul asta nu a avut cine sa-l educe, de aia e asa fatalau.
ai putea sa o faci tu, sa-l schimbi, dar in acest caz ai fi tu barbatul si el femeia.
eu zic sa te bagi, mai ales daca esti genul de tipa careia ii place sa domine, si i-ai face si lui un bine, l-ai face barbat pe padawan.