| alexsil05 a întrebat:

De ce iubirea doare?

De ce fetelor le doare direct undeva, cand cineva se ofera pentru ele, sa le ajute, si de fapt se dau la altii doar pentru interese.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

De ce iubirea doare? cand iubim devenim dependenti de dopamina,serotina secretata de hormonii si cand suntem parasiti simtim suferinta,tristete din cauza ca numai primim acei hormonii,trist dar adevarat,iubirea e o durere fizica
De ce fetelor le doare direct undeva, cand cineva se ofera pentru ele, sa le ajute, si de fapt se dau la altii doar pentru interese.
in lipsa atractiei fizice incercam sa profitam de respectiva persoana asa ca fetele mai baga si barbati care nu le atrage fizic in zona prietene de sex opus,omul prin natura sa este o fiinta poligama, asa ca da genetic curve, curvari suntem cu toti, asta e scris codul nostru genetic, noi omenii suntem doar niste masinari biologice care suntem controlati de acel cod genetic, monogamia e un mit alex, monogamia a fost inventata de om acum 10 mii de ani, dar istoria a dovedit ca suntem poligami, crezi ca barbati sunt mai de incredere? sau ca nu au interese? orice om are un interes

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
E rau sa ajungi sa ai frustrari de genu.
Generalizezi si le bagi pe toate in aceiasi oala.
Iti faci si tie rau,psihic vorbind, o sa-ti scada stima de sine si vei fi cu moralul la pamant.
O sa faci colectie de refuzuri.
Din ce am vazut, unii aveti o atitudine de fatali si apoi veniti si va plangeti ca fetele sunt cum sunt sau ca va spus clasicul raspuns "vreau doar sa fi prieteni"
Apoi tot ele sunt de vina, pe interes, curve etc...
Sincer va face bine.
Poate dupa cateva refuzuri si frustrari de genu, va trezizi la realitate.
Ma refer strict la cei in cauza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Generalizezi din frustrari personale

Răspuns utilizator avertizat
| EmanuelKant a răspuns:

Prostia doare mai tare, nu iti doresc.

| Iwliaaa a răspuns:

Depinde de băieți. Sunt băieți frumoși foc dar nu te simți foarte ok în compania sa și sunt băieți mai nașpa dar te simți foarte ok și în „largul" tău cu ei. Iubirea doare când începi să te atașezi foarte mult de un băiat sau în cazul tău de o fată. Încearcă să vezi numai „partea plină a paharului", uită pe cine te-a folosit, viața merge înainte; nu ajungi niciunde dacă stai să te vaiți după o fată!